Prima pagină » Actualitate » Ce a pățit tânărul din Târgoviște care a condus băut și drogat, fără permis, apoi a lovit patru persoane

Ce a pățit tânărul din Târgoviște care a condus băut și drogat, fără permis, apoi a lovit patru persoane

Ce a pățit tânărul din Târgoviște care a condus băut și drogat, fără permis, apoi a lovit patru persoane

Un tânăr de 26 de ani din Târgoviște a condus o mașină băut, fără permis, a comis un accident, apoi a fugit de la fața locului. Ce a pățit bărbatul.

„La data de 11 iunie a.c., în urma cercetărilor efectuate de polițiștii din cadrul Biroului Rutier, sub coordonarea procurorului de caz de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgoviște, față de un tânăr de 26 de ani, a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță”, se arată într-un comunicat transmis sâmbătă de IPJ Dâmbovița.

Potrivit sursei citate, tânărul este bănuit că în noaptea de vineri spre sâmbătă ar fi condus un autoturism fără a poseda permis de conducere și în timp ce s-ar fi aflat sub influența unor substanțe psihoactive.

Totodată, tânărul fost implicat și într-un accident rutier, produs pe strada Laminorului din municipiul Târgoviște și soldat cu rănirea a patru persoane.

„Tânărul a prezentat o alcoolemie cu o valoare peste 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat”

„Acesta ar fi părăsit locul producerii accidentului, iar în urma testării cu aparatul etilotest, tânărul a prezentat o alcoolemie cu o valoare peste 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Bănuitul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Dâmbovița, urmând să fie prezentat unității de parchet pentru dispunerea unei măsuri preventive”, se arată în comunicat.

În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal si efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă, conducerea unui vehicul fără permis de conducere, conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe și părăsirea locului accidentului.

Fostul soț al Elenei Băsescu, prins în trafic de polițiști cu o alcoolemie de 0,49mg/ litru

Și fostul soț al Elenei Băsescu, Bogdan Ionescu, a fost prins în trafic vineri noapte, la o razie a polițiștilor din București, conducând în stare de ebrietate. Agenții de la Rutieră l-au oprit în zona Ambasadei Chinei, în apropierea Parcului Herăstrău, iar aparatul etilotest a indicat o alcoolemie de 0,49 mg/litru.

În jurul orei 02.00, Bogdan Ionescu a fost condus de un echipaj al Brigăzii Rutiere la Institutul Național de Medicină Legală pentru recoltarea de probe din sânge.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Job-urile și inteligența artificială: De ce recrutările cu AI produc mai puține angajări
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Cutremur în lumea interlopă! Elvis Pian a fost eliberat din închisoare
Prosport.ro
FOTO. Adelina Chivu, pe plajă în Thailanda. Cum arată la 43 de ani
Adevarul
De ce nu a construit România autostrăzi în anii ’90. Planul celor peste o mie de kilometri în primul deceniu după Ceaușescu
Mediafax
Prognoza ANM: Vreme schimbătoare de Crăciun și Anul Nou: încălzire temporară, urmată de răcire accentuată și ninsori
Click
O punte „tradițională” anulată de Guvern sparge vacanța românilor. Cum arată calendarul liberelor în 2026
Digi24
Prima reacție a Rusiei la dezvăluirile serviciilor secrete americane privind planul lui Putin de a ataca alte țări din Europa
Cancan.ro
Doliu în televiziunea din România! Un cunoscut prezentator TV a murit, după o carieră de 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Neuroștiința percepției timpului: de ce creierul simte că orele trec diferit