Prima pagină » Actualitate » Ce a pățit un cuplu de români, în timp ce trecea BULGARIA noaptea: „Am fost opriți de 2 bărbați care pretindeau că sunt polițiști”

Ce a pățit un cuplu de români, în timp ce trecea BULGARIA noaptea: „Am fost opriți de 2 bărbați care pretindeau că sunt polițiști”

Ce a pățit un cuplu de români, în timp ce trecea BULGARIA noaptea:

Un cuplu de români a trecut printr-o experiență terifiantă în timp ce traversa Bulgaria noaptea, în drum spre vacanța lor în Turcia.

Turiștii români care aleg destinații de vacanță din Turcia sau Grecia obișnuiesc adesea să călătorească cu mașina personală în detrimentul călătoriilor cu avionul, iar acest lucru vine la „pachet” cu avantaje dar și cu multe dezavantaje. Mulți români aleg să facă acest drum pe timp de noapte pentru a evita aglomerațiile în trafic.

Una dintre dezavantajele plecatului în concediu cu mașina este că trebuie să conduci foarte mult timp prin țări despre care nu ai habar eventualele pericole apărute pe drum.

La fel a pățit și un cuplu de români în timp ce traversa Bulgaria noaptea, în drum spre vacanța lor în Turcia. Aceștia au povestit pe un grup de Facebook experiența lor.

„Nu recomand trecerea Bulgariei pe timp de noapte! Las atașat o parte din experiența noastră.

În apropiere de vama Hamzabeyli, la aprox. 15 km, am fost opriți de 2 bărbați care pretindeau că sunt polițiști (costumația era foarte dubioasă, iar engleza ioc), alături de o mașină foarte veche și fără girofare, s-au pus în fața mașinii noastre cu o lanternă și ne-au făcut semn să lăsăm geamurile jos.

Sursa foto: Facebook

Sursa foto: Facebook

În spate erau cei doi copii minori, după ce s-au uitat la fiecare în parte, ne-au făcut semn să plecăm.

După maximum 2 km, pe un drum prin pădure, cu zeci de mașini de BG staționate pe lângă acostamentul drumului au ieșit două mașini din partea laterală a drumului și ne-au urmărit aproximativ 10 km, până ne-am dat seama că ceva nu este în regulă, ne depășeau și puneau frână bruscă în fața noastră fără motiv…la un moment dat au rămas în urmă, nu s-au putut ține după noi având mașini foarte vechi.

Sursa foto: Facebook

Sursa foto: Facebook

Prietenii noștri au fost opriți și trași pe sfoară sub o altă manevra, și anume: în apropiere de Stara Zagora, le-au apărut brusc în mijlocul drumului, pe un câmp, un căruț de copil cu un bebeluș în el…încercând să-l depășească, a ieșit o persoana din lanul de porumb și le-au făcut semn să oprească…aceștia au accelerat și i-au pierdut in cele din urmă”, se arată în postarea cuplului de români pe Facebook.

„A fost o experiență horror tranzitul Bulgariei. Atenție mare pe timp de noapte dacă mergeți cu mașina personală!” a avertizat cuplul.

Recomandarea video

Mediafax
Cu cât s-au scumpit sărbătorile românilor? Fiscaliști: Masa tradițională de Crăciun, bradul și cadourile „modeste” costă 500 de euro în 2025
Digi24
Ordin de arestare pentru Gari Kasparov. Fostul campion de șah este un critic al lui Vladimir Putin
Cancan.ro
BREAKING | Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste turiștii din locație. Primele imagini cu dezastrul din locație
Prosport.ro
FOTO. Antrenoarea de tenis care predă în rochii îndrăznețe și pantofi cu toc a atras atenția tuturor
Adevarul
Decizie disperată: Antena 1 își vrea banii înapoi, după ce a plătit o avere pentru difuzarea Cupei Mondiale. Alt post TV ar urma să transmită o parte din meciuri
Mediafax
Nicușor Dan a gustat colăcei în timp ce colindătorii cântau la Cotroceni. Mirabela Grădinaru nu a cedat poftelor
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
VIDEO. Accident pe noul tronson al Autostrăzii Moldovei, în prima oră de la deschiderea circulației
Cancan.ro
Ce boli avea Mălina Guler? Diagnosticele care i-au mâncat viața
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cele mai periculoase modificări de soft și simptomele grave pe care le provoacă motorului
Descopera.ro
Structuri misterioase detectate în Cosmos!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Nicolae Ceaușescu și recordurile vânătorești