Prima pagină » Actualitate » Imagini ale DEZASTRULUI din Herăstrău, postate de Dana Budeanu: „Să vă luați și vestele de salvare pe voi la alergare”

Imagini ale DEZASTRULUI din Herăstrău, postate de Dana Budeanu: „Să vă luați și vestele de salvare pe voi la alergare”

Imagini ale DEZASTRULUI din Herăstrău, postate de Dana Budeanu: „Să vă luați și vestele de salvare pe voi la alergare”

Dana Budeanu a publicat, miercuri, pe Facebook, mai multe imagini revoltătoare din cel mai mare parc din București. Este vorba de aleile sparte din Herăstrău.  Acestea sunt un adevărat pericol pentru cei care se plimbă sau care aleargă prin acest parc.

Aleile din Parcul Herăstrău, de pe marginea lacului, arată ca după un bombardament.

Presa centrală, inclusiv Gândul, a relatat în nenumărate rânduri faptul că Parcul Herăstrău este un dezastru în mandatul lui Nicușor Dan.

Cu toate acestea, după patru ani la cârma Primăriei Capitalei, edilul general, care are în subordine ALPAB, nu a reușit să facă absolut nimic în Parcul Herăstrău.

Dana Budeanu, sfat pentru alegătorii lui Nicușor Dan

Dana Budeanu a postat miercuri imagini cu aleile rupte din Herăstrău, de pe marginea lacului.

Creatoarea de modă îi sfătuiește, în mod ironic, pe corporatiștii care l-au votat pe Nicușor Dan să-și ia vestele de salvare atunci când aleargă în parc. „Sfatul” este dat ținând cont de pericolul de pe malul lacului, unde aleile sunt pur și simplu rupte.

Cine mai salvează Parcul Herăstrău? Grădina din nordul Capitalei este DEPLORABILĂ

Parcul „Regele Mihai I al României”, cunoscut ca Parcul Herăstrău – cea mai mare grădină urbană din București este în continuare într-o stare deplorabilă. Vegetația se prezintă lamentabil. Mobilierul este rupt, iar aleile și pistele pentru biciclete reprezintă un real pericol.

„Herăstrău”, cel mai mare parc din București, o bijuterie a Capitalei, construit pe vremea regalității, a ajuns o ruină.

În afară de Aleea Michael Jackson, refăcută recent, Primăria Capitalei, prin Administrația Lacuri Parcuri Agrement (ALPAB) nu a reușit să repare mai nimic din această grădină, odinioară superbă.

Gunoaiele dau pe afară, spre „deliciul” ciorilor, care au invadat grădina din nordul Capitalei

Parcul Regele Mihai I (Herăstrău), nu doar că a ajuns o ruină în administrația Nicușor Dan – Clotilde Armand, dar s-a transformat și într-o groapă de gunoi. Reporterii Gândul au surprins recent scene oribile în această grădină, cu ciori care mănâncă din gunoaiele care dau pe afară.

Pe zi ce trece, Parcul Herăstrău se transformă într-o groapă de gunoi. Asta pe lângă faptul că locația s-a degradat foarte mult, cu alei sparte, bănci rupte, sau piste de biciclete extrem de periculoase.

Din cauza gunoaielor, în parc se petrec scene oribile, cu ciori care au invadat coșurile de gunoi, care sunt pline ochi. Practic, gunoaiele sunt nestrânse la timp. De exemplu, cele de duminică se strâng de la cei care vizitează parcul în weekend.

Nu doar ciorile vin să se hrănească din gunoaiele din Herăstrău. Recent, Gândul a publicat imagini șocante cu mai mulți șobolani, care se urcau pe un coș de gunoi.

Recomandarea video

Mediafax
Job-urile și inteligența artificială: De ce recrutările cu AI produc mai puține angajări
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Cutremur în lumea interlopă! Elvis Pian a fost eliberat din închisoare
Prosport.ro
FOTO. Una dintre cele mai frumoase handbaliste ale României, la Survivor: „A doua aventură a vieții”
Adevarul
De ce nu a construit România autostrăzi în anii ’90. Planul celor peste o mie de kilometri în primul deceniu după Ceaușescu
Mediafax
Prognoza ANM: Vreme schimbătoare de Crăciun și Anul Nou: încălzire temporară, urmată de răcire accentuată și ninsori
Click
O punte „tradițională” anulată de Guvern sparge vacanța românilor. Cum arată calendarul liberelor în 2026
Digi24
Prima reacție a Rusiei la dezvăluirile serviciilor secrete americane privind planul lui Putin de a ataca alte țări din Europa
Cancan.ro
Doliu în televiziunea din România! Un cunoscut prezentator TV a murit, după o carieră de 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Neuroștiința percepției timpului: de ce creierul simte că orele trec diferit