Prima pagină » Actualitate » Marcel CIOLACU, despre audierea generalilor Florian Coldea și Dumitru Dumbravă la DNA: „Să nu mai trăim ce am trăit, trebuie un echilibru”

Marcel CIOLACU, despre audierea generalilor Florian Coldea și Dumitru Dumbravă la DNA: „Să nu mai trăim ce am trăit, trebuie un echilibru”

Marcel Ciolacu, președintele PSD, a comentat, la România TV, chemarea generalilor Coldea și Dumbravă la Direcția Națională Anticorupție, sub acuzația de trafic de influență și spălare de bani.

Marcel Ciolacu, președintele PSD și premierul României, a discutat despre audierea la DNA a generalilor Florian Coldea și Dumitru Dumbravă. Ciolacu a declarat că apreciază activitatea DNA, din ultima vreme și că respectă decizia magistraților.

„N-am comentat niciodată nicio decizie a niciunui magistrat, indiferent dacă vorbim de procurori sau judecători. Se observă o activitate la Direcția Națională de Anticorupție. Văd că și la oamenii politici nu s-a ținut cont de vreo culoare politică. Văd că premierii nu mai sunt luați inculpați, sau noaptea, și totuși sunt chemați la orele rezonabile. Știți că era acel procedeu de a te lua noaptea, ca să fii obosit.”, a declarat Ciolacu.

Marcel Ciolacu a precizat, în emisiunea lui Victor Ciutacu, „Punctul Culminant”, că nu a avut ocazia să-l întâlnească pe Coldea, decât de câteva ori, liderul PSD nefiind demnitar public pe vremea când generalul fusese promovat în funcție de președintele Băsescu.

„Nu-l pe domnul general Coldea. L-am văzut întâmplător, maxim de două ori în viață. Nu am avut prilejul. Domnul Coldea a fost șef la SRI pe timpul domnului Băsescu. Nu aveam o funcție publică. Îmi doresc să nu mai trăim ce am trăit, pentru că întotdeauna trebuie să existe un echilibru și anumite instituții ale statului român au fost folosite într-o perioadă să arate alte lucruri decât prioritățile care erau în România., a mai adăugat Ciolacu.

CITEȘTE ȘI:

Recomandarea video

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Administrația Trump interzice vizele de SUA pentru cinci europeni, printre care și fostul comisar Thierry Breton. Care este motivul
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Poți câștiga 30.000 de euro în șase luni dacă accepți această slujbă pe o insulă pustie din Scoția. Ce sarcini are angajatul
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Ce au pățit două ucrainence care au încercat să treacă granița cu 60.000 de dolari ascunși în încălțăminte
Cancan.ro
După 'jihadul' din online, vine contraatacul fostei soții: 'Lupt cu oricine și-ar permite să deranjeze liniștea familiei mele'
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Scanările cerebrale dezvăluie un pericol ascuns în alimentele ultra-procesate