Prima pagină » Actualitate » Marcel Ciolacu: „Guvernul finanțează cu 4 miliarde de euro companiile din România”

Marcel Ciolacu: „Guvernul finanțează cu 4 miliarde de euro companiile din România”

Marcel Ciolacu: „Guvernul finanțează cu 4 miliarde de euro companiile din România”
Marcel Ciolacu / Sursa FOTO: Facebook

Președintele PSD Marcel Ciolacu a anunțat, miercuri, o finanțare suplimentară de 4 miliarde de euro de la guvern, pentru companiile românești.

Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat, miercuri, că Guvernul finanțează cu 4 miliarde de euro companiile din România.

Acesta a subliniat că măsurile luate de Executiv sunt pentru a elimina efectele multiplelor crize pe care le traversăm.

Ciolacu: „Mai sunt foarte multe de făcut”

„Știu că mai sunt foarte multe lucruri de făcut. Am schimbat modul de abordare a pandemiei și s-a văzut că am acționat corect, reușind să reducem numărul de infectări, fără a bloca economia. Apoi am insistat pe anumite măsuri țintite menite să sprijine atât populația, cât și activitatea dvs. Am adoptat noi programe pentru susținerea companiilor românești (…)

Sunt programe prin care Guvernul finanțează cu aproape 4 miliarde de euro companiile românești prin grand-uri, credite sau garanții de stat. (…)

„Sprijin pentru România” de 2 miliarde de euro

Luna trecută, Guvernul a adoptat planul de măsuri propus de către coaliție „Sprijin pentru România”, în valoare de peste 2 miliarde de euro, bani prin care încercăm să eliminăm efectele crizelor multiple pe care le traversăm”, a declarat Ciolacu, într-o conferință de presă, potrivit antena3.ro.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
FOTO. Rădoi și-a dus prințesa la mall cu „iahtul pe roți” de la Bentley, pe care a dat peste 350.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Detaliul din biroul lui Vladimir Putin care a dat de gol o nouă minciună a propagandei Kremlinului
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Cele 3 zodii care vor trăi o perioadă de fericire intensă, începând din 19 decembrie. Cine sunt nativii norocoși
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Descoperire arheologică fabuloasă: Scoicile care cântau acum 6.000 de ani