O echipă de fotbal din Europa a ținut un moment de reculegere pentru un fost COLEG care, de fapt, trăia. „Îi dorim mulţi ani de fericire şi sănătate”
:format(webp):quality(80)/https://www.gandul.ro/wp-content/uploads/2024/12/germ-teren-1280x720.jpg)
O echipă de fotbal din Bulgaria a ținut un moment de reculegere pentru un fost jucător al său, pe care îl credeau mort, dar în timpul meciului s-a aflat că el trăia.
Arda Kardjali a înfruntat Levski Sofia, în etapa a 25-a a primei divizii bulgare, iar înainte de începerea meciului, cei 22 de jucători s-au adunat în jurul cercului central pentru un minut de reculegere în semn de omagiu pentru Petko Ganchev, fost jucător al clubului Arda, în vârstă de 25 de ani, potrivit News.ro.
Ulterior, în timpul meciului,, conducătorii clubului au aflat că aceste este în viaţă, bine şi sănătos.
Reprezentanții clubului, locul 5 în campionatul bulgar, şi-a cerut scuze într-o declaraţie postată pe reţelele de socializare: „Conducerea doreşte să îşi ceară scuze fostului jucător şi familiei acestuia după ce a difuzat informaţii false despre moartea sa. Îi dorim mulţi ani de fericire şi sănătate şi să continue să se bucure de succesul echipei Arda”.
Sursa foto – caracter ilustrativ: Hepta