Prima pagină » Actualitate » Silvestru Șoșoacă: „M-am născut în aceeași zi cu Gică Hagi”

Silvestru Șoșoacă: „M-am născut în aceeași zi cu Gică Hagi”

Într-o ediție recentă a emisiunii Dan Diaconescu Direct, a fost invitat Silvestru Șoșoacă. Acesta a discutat despre viața lui, dar și despre relația tensionată dintre el și fosta soție, unde informații neașteptate au ieșit la iveală. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Dan Diaconescu.

Silvestru Șoșoacă a fost rugat de moderator, încă de la începutul discuției, să lămurească statutul relației sale cu fosta parteneră. Cu o notă subtilă de ironie și umor, acesta a descris situația incertă în care se află, menționând că, până în acel moment, nu primise încă decizia oficială de divorț.

„Păi mi-e fostă, mi-e și…, e la limită, granița aia, că încă nu mi-a venit hârtia de la judecătorie, înțelegeți? Nici eu nu știu dacă sunt divorțat sau nu.”

Ulterior, invitatul aduce în discuție relațiile nu tocmai cordiale pe care le are cu fosta soție. Printre altele, face referire la un moment în care, spune el, aceasta ar fi trimis niște bodyguarzi după el, în Piața Victoriei, cu intenția de a-l agresa.

„Păi doamnele respective sau domnișoarele respective ar trebui să ne scrie un mesaj despre Silvestru, 5.02.1977, să vedem ce… și eu sunt curios să văd ce mi se întâmplă în viitor. Nu de alta, dar scumpa mea fostă soție – sau viitoare fostă soție, cum naibii o fi ea, Doamne iartă-mă, că e la ceas de seară și nu trebuie să vorbim urât și e și postul mare – la un moment dat trimitea bodyguarzi după mine, în Piața Victoriei, să mă bată. Deci aș fi foarte curios ca doamnele respective să-mi dea și mie un mesaj, sau prin intermediul televiziunii, și prin intermediul tău, Dane, să-mi dea un mesaj: ‘Băi, ferește-te, fugi de-acasă, vin recuperatorii după tine! Două milioane de euro n-a putut nevastă-ta să ți le ia. Dar vrea totuși să-ți ia, nu știu… pantofii, papucii de la ușă, halatul de baie, nu știu…’”

Silvestru Șoșoacă: „De ce să nu fac și eu puțină istorie, dacă alții au făcut…”

Silvestru Șoșoacă, este invitat de către moderator să povestească despre viața sa. Acesta aduce în discuție coincidența faptului că este născut în aceeași zi cu mari personalități, lucru care, spune el pe un ton glumeț, l-a motivat să facă istorie.

„ Am 48 împliniți, e o dată bună, 5 februarie este extraordinar de bună. M-am născut în aceeași zi, la 12 ani mai târziu decât, de exemplu, marele Gică Hagi. Dar înaintea lui Neymar, lui Cristiano Ronaldo. Deci sunt niște personalități născute în ziua aia, nu sunt numai eu pe-acolo. Sau la 24 de ani, sau la 14 ani după ce au murit Maniu sau Mihalache. Sunt niște zile acolo, niște oameni din ăștia care au mai bifat istorie. Și de ce să nu mă nasc și eu și să fac și eu puțină istorie, dacă alții au făcut, născuți în ziua asta, nu?”

„Sunt oltean, ca și tine…”, Silvestru Șoșoacă

Mai târziu, acesta clarifică și subiectul originilor sale, remarcând că provine din aceeași regiune a țării ca și moderatorul.

„Nu, nu sunt deloc bucureștean get-beget. Sunt oltean, ca și tine, numai că sunt din nord, de sub munți. Sunt vâlcean, da.”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Infotrafic: Ceața îngreunează circulația pe mai multe drumuri din sudul țării
Digi24
Un virus gripal nou se răspândește rapid în România: În prima săptămână din decembrie au fost înregistrate peste 3.000 de îmbolnăviri
Cancan.ro
Cuplul finalului de an în România! Vedeta Antena 1 l-a cuplat, fără să-i pese că e ÎNSURAT
Prosport.ro
Mesajul transmis de Sorana Cîrstea după ce a mers cu fiul lui Ion Țiriac în cea mai scumpă stațiune din Elveția
Adevarul
Țările din Vest unde românii ezită să se întoarcă: „Cei mai mulți sunt nostalgici. Vorbesc numai despre pământul matern”
Mediafax
Horoscop 15 decembrie 2025: Zodiile care trebuie să fie atente: Tensiuni la bani, întârzieri și recunoaștere neașteptată
Click
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone
Digi24
Reacție furioasă a Kremlinului, după ce șeful NATO a îndemnat la pregătiri pentru un război cu Rusia: „E iresponsabil”
Cancan.ro
9 zile consecutive de ninsoare în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele vizate
Ce se întâmplă doctore
Dieta MINUNE cu care Monica Anghel a reușit să slăbească 40 de kilograme: „Asta poți mânca oricând, fără probleme”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacia C-Neo, testată în Alpi. Noul model a fost surprins în probe pe drumuri montane
Descopera.ro
O planetă ciudată i-a lăsat fără cuvinte pe astronomi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă o vede pe maică-sa dezbrăcată în fața oglinzii spunând: – Vreau un bărbat!
Descopera.ro
Câți dintre americani cred că Donald Trump știa despre presupusele crime ale lui Jeffrey Epstein