Prima pagină » Actualitate » Șoșoacă a mers peste judecătorii Curții Constituționale/ „Așa se face, bă! Se intră peste ei”

Șoșoacă a mers peste judecătorii Curții Constituționale/ „Așa se face, bă! Se intră peste ei”

Șefa S.O.S, Diana Șoșoacă, a invadat sediul Curții Constituționale. Aceasta i-a căutat pe judecători și, în special, pe Marian Enache, „proaspăt decorat de Iohannis cu Steaua României“, după cum le-a spus Șoșoacă angajaților din sediul CCR. 

Diana Șoșoacă a mers luni peste judecătorii Curții Constituționale. Aceasta a mers însoțită de un grup de ziariști și colegi de partid, care au transmis totul în direct, pe tiktok. Președinta S.O.S. n-a avut deloc cuvinte de laudă la adresa acestora, mai ales că nu prea i-a găsit pe cei căutați.

„Mitocanilor, ordinarilor, amibelor! A venit Șoșoacă să distrugă cloaca. Haideți, băieți, pe ei! Dl. Marian Enache (n.r. președintele CCR) e la serviciu? Nu? A fugit iar?”, strigă Diana Șoșoacă live.

În timp ce aștepta să fie primită de unul dintre judecători, Diana Șoșoacă le spunea celor care o însoțeau:

„Așa se face, bă! Se intră peste ei!”

În drumul său, Șoșoacă a dat cu ochii de o angajată a instituției pe care a întrebat-o unde-l poate găsi pe președintele CCR, Marian Enache.

SOS România vrea să vorbească cu dl. Marian Enache, președintele CCR, proaspăt decorat de Iohannis cu Steaua României“, i-a spus Diana Șoșoacă unei angajate.

Dl. președinte e plecat la o acțiune…”, i-a raspuns aceasta.

„Puteți să ne spuneți și nouă unde este, că e plătit de poporul român?!”, a insistat Diana Șoșoacă.

CITEȘTE ȘI:

Diana Șoșoacă, reclamată la Parchetul General pentru elogii aduse lui Nicolae CEAUȘESCU. Declarația care a înfuriat colectivul IICCMER

Diana Șoșoacă acuză „jocuri de CULISE” din partea lui George Simion. „AUR-ul și-a strâns toate semnăturile pentru moțiune și nu vrea să le dea”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather, anunț de ultimă oră: Pe ce dată vine iarna în București, de fapt
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Mierea miraculoasă din România, mai puternică decât unele antibiotice. Depășește în eficiență multe produse faimoase la nivel mondial
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Colacul de salvare primit de Rusia de la China pe timp de război vine cu un preț: „O inversare completă și jenantă”
Cancan.ro
GESTUL făcut de nepoata Rodicăi Stănoiu, după a doua slujbă de înmormântare a fostului ministru al Justiției
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
De ce unii oameni sunt mai triști sau stresați de Crăciun?