Prima pagină » Actualitate » Teo Trandafir, despre cariera sa. ”Mi se pare că am luat-o cumva de la ZERO, dar în alte condiții”

Teo Trandafir, despre cariera sa. ”Mi se pare că am luat-o cumva de la ZERO, dar în alte condiții”

Teo Trandafir, despre cariera sa. ”Mi se pare că am luat-o cumva de la ZERO, dar în alte condiții”
Teo Trandafir, despre cariera sa

Teo Trandafir, în vârstă de 55 de ani, a vorbit despre cariera sa. În prezent, aceasta are emisiune la un post de radio.

Teo Trandafir are o carieră impresionantă în televiziune, aceasta moderând numeroase emisiuni la mai multe posturi TV. În plan personal, vedeta de televiziune Teo Trandafir a fost căsătorită de două ori. Prima oară, Teo Trandafir a fost măritată cu pilotul Alexandru Trandafir, iar a doua oară cu Constantin Iosef. Teo Trandafir este mama unei fete, Maia, pe care a înfiat-o în urmă cu mulți ani.

În urmă cu ceva timp, Teo Trandafir a rămas fără emisiunea ”Teo Show”, pe care o modera de ani de zile la Kanal D. Show-ul a fost scos de pe post. ”Teo Show” era difuzată la Kanal D de zece ani, în diferite formule: a fost după amiaza, apoi a fost mutată în weekend şi, de o perioadă, Teo Show se transformase în late night show, până să intre în vacanţa de vară. Acum, Teo Trandafir are emisiune la radio. Teo Trandafir și Mihai Hînda fac echipă din data de 18 septembrie 2023, la “Bară la Bară”, la Radio Impuls. Vedeta a vorbit despre cariera sa, despre televiziune și radio într-un interviu pentru click.ro.

Teo Trandafir, despre cariera sa.  ”Nu a fost ca și când ar fi trebuit să învăț un lucru nou acum, deși nu m-aș da înapoi nici de la asta”

”Mă aflu într-o etapă nouă, una în care mă simt bine. Mi se pare că am luat-o cumva de la zero, dar în alte condiții. Am senzația că viața este o spirală, istoria nu se repetă identic, pentru că tehnica este alta, gusturile diferă, dinamica radioului este alta. Eu sunt într-o perioadă în care reînvăț, alături de colegul meu Mihai Hinda, lucruri pe care, culmea, le știam”, a declarat Teo Trandafir.

”Fiind vorba despre același trust, trecerea a fost una firească, iar eu mă simt în elementul meu făcând radio, pentru că meseria mea de bază asta era. Nu a fost ca și când ar fi trebuit să învăț un lucru nou acum, deși nu m-aș da înapoi nici de la asta. Știam cu cine fac emisiune, am mai colaborat cu Mihai Hinda pentru rubrica ”Mașina timpului” și totul a fost perfect. Acomodarea nu a fost deloc grea, cu atât mai mult cu cât radioul este prima mea iubire”, a mai spus aceasta.

Teo Trandafir a făcut declarații și despre o posibilă revenire la TV:

”Pentru mine radioul este acasă, locul unde mă simt foarte bine și îmi place atmosfera de la Radio Impuls. Am învățat că niciodată să nu spui niciodată, pentru că în televiziune și în radio totul este foarte dinamic și oricând poate apărea un proiect interesant”.

Recomandarea video

Mediafax
Solstițiul de iarnă 2025. Ce se întâmplă în cea mai scurtă zi a anului
Digi24
„Macron l-a trădat pe Merz și știe că va trebui să plătească”. Cum s-au inversat rolurile Franței și Germaniei în Uniunea Europeană
Cancan.ro
Marele absent de la înmormântare! Puțini se așteptau ca el să lipsească. În cea mai grea zi din viața ei, Mihaela Rădulescu a mai primit o lovitură dură de la viață
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție de neratat. Imaginile care le-au tăiat respirația italienilor
Adevarul
Imagini virale dintr-un avion aproape gol. Doar șapte români au zburat spre Londra
Mediafax
Romanul din 1987 care a devenit bestseller peste noapte. A stârnit o adevărată revoltă!
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Pe ce dată trebuie să plătești factura la Digi RCS-RDS, pentru a primit 10% înapoi. Este valabil pentru toți abonații din România
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Puțini îi știu numele, dar invenția ei a schimbat viața a milioane de femei
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Cum și-a salvat Pământul apa de la distrugere totală în urmă cu 4,6 miliarde de ani