Prima pagină » Actualitate » Trafic deviat pe DN1, dinspre Brașov către București, din cauza aglomerației

Trafic deviat pe DN1, dinspre Brașov către București, din cauza aglomerației

Trafic deviat pe DN1, dinspre Brașov către București, din cauza aglomerației

Centrul Infotrafic al Poliţiei Române a anunțat că în judeţul Braşov a fost luată măsura devierii circulaţiei, la nivel de recomandare, de pe DN 1, dinspre Braşov către Valea Prahovei, pe DN 1A Săcele – Cheia – Ploieşti, din cauza aglomeraţiei.

 Sensul de mers dinspre Brașov către București de pe DN1 este foarte aglomerat duminică. Foarte mulți turiști se întorc de la munte, astfel că infrastrctura nu mai face față, ca deobicei.

Autoritățile au luat decizia de a devia traficul.

Potrivit Centrului Infotrafic al Poliţiei Române, este aplicată devierea, la nivel de recomandare, de pe DN 73A Râşnov – Predeal pe DN 73, fie către Braşov şi apoi spre Cheia pe DN 1A, fie către Piteşti pe DN 73 şi apoi spre Bucureşti pe autostrada A1.

Trafic de coșmar pe DN1

DN1 este cel mai aglomerat drum din țară, mai ales pe porțiunea dintre Ploiești și Brașov, cu punctul nevralgic în Comarnic și în stațiuni.

În lipsa unei autostrăzi către Brașov, drumul este unul de coșmar vinerea, în sezoanele turistice, pe sensul înspre munte, apoi, duminica, traficul se intendifică pe celălalt sens.

La începutul acestui an, reporterii Gândul au surprins aglomerația extrem de mare de pe DN1 cu ajutorul unei drone.

Imaginile spectaculoase pot fi vizionate AICI

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cât costă pe oră un ajutor în gospodărie: Sparge lemne, curăță terenuri și chiar construiește foișoare
Digi24
Scandal de rasism cu implicare politică în Finlanda. Tânăra încoronată regină a frumuseții a rămas fără titlu după un gest controversat
Cancan.ro
EXCLUSIV | Ce arată necropsia efectuată după deshumarea Rodicăi Stănoiu. Avem rezultatele oficiale: care este cauza morții
Prosport.ro
Andreea Bălan, apariție extravagantă la TVR. Iubita lui Victor Cornea a făcut senzație cu rochia ei
Adevarul
Propagandistul preferat al lui Putin amenință Europa: „Încă o dată, va trebui să distrugem Berlinul, Parisul, Viena”
Mediafax
Decizia UE cu privire la mașinile pe benzină și motorină. Sunt vizați milioane de șoferi din Europa
Click
Zodii binecuvântate de Dumnezeu în următoarele 2 luni. De ce vor avea parte acești nativi
Digi24
„Moscova trebuie să simtă durerea”. Un diplomat american îl contrazice flagrant pe Donald Trump
Cancan.ro
EA e femeia care poate schimba cursul anchetei. Menajera Rodicăi Stănoiu, martor-cheie în dosarul morții suspecte
Ce se întâmplă doctore
Imagini inedite cu Cristina Șișcanu, după ce a slăbit enorm! Nu o mai recunoști! „Trebuie să mă apuc de sport și masaje”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
ARO se reinventează: Ar putea produce anual până la 10.000 de SUV-uri hibrid. Cât costă primul exemplar
Descopera.ro
Cele mai periculoase locuri de pe Pământ!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un copil la restaurant: - Carnea de elefant se mănâncă?
Descopera.ro
O supernovă sugerează că planetele asemănătoare Pământului sunt frecvente în Univers