Prima pagină » Actualitate » Un cadru medical de la Spitalul Polizu din București a încercat să se SINUCIDĂ cu o armă de tip airsoft

Un cadru medical de la Spitalul Polizu din București a încercat să se SINUCIDĂ cu o armă de tip airsoft

Un cadru medical de la Spitalul Polizu din București a încercat să se SINUCIDĂ cu o armă de tip airsoft

Un cadru medical de la Spitalul Polizu din Capitală a încercat să-și pună capăt zilelor folosind o armă airsoft.  Potrivit primelor informații, medicul suferea de depresie.

Familia bărbatului a sunat la numărul de urgență 112 și a anunțat că bărbatul în vârstă de 59 de ani s-a împușcat cu o armă tip airsoft cu bile de cauciuc, deținută legal. La faţa locului a ajuns o ambulanță cu medic și un echipaj SMURD care i-au acordat îngrijiri medicale și a fost transportat de urgență la Spitalul Elias, unde se află acum acolo, pe mâna medicilor.

„Polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 5 au fost sesizați privire la faptul că o persoană ar fi rănită, în urma folosirii unei arme neletale.

La fața locului s-au deplasat polițiștii și un echipaj medical care a preluat persoana și a transportat-o la o unitate spitalicească în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Cercetările sunt continuate de către Serviciul Arme Explozivi și Substanțe Periculoase în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care s-a produs evenimentul”, se arată într-un comunicat al Poliției.

Deocamdată nu se știe de ce medicul a recurs la un gest atât de extrem. Familia bărbatului a vorbit de mai multe ori cu colegii lui despre faptul că medicul era depresiv și, de asemenea, potrivit surselor Gândul, urma un tratament medicamentos.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Job-urile și inteligența artificială: De ce recrutările cu AI produc mai puține angajări
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Cutremur în lumea interlopă! Elvis Pian a fost eliberat din închisoare
Prosport.ro
FOTO. Una dintre cele mai frumoase handbaliste ale României, la Survivor: „A doua aventură a vieții”
Adevarul
De ce nu a construit România autostrăzi în anii ’90. Planul celor peste o mie de kilometri în primul deceniu după Ceaușescu
Mediafax
Prognoza ANM: Vreme schimbătoare de Crăciun și Anul Nou: încălzire temporară, urmată de răcire accentuată și ninsori
Click
O punte „tradițională” anulată de Guvern sparge vacanța românilor. Cum arată calendarul liberelor în 2026
Digi24
Prima reacție a Rusiei la dezvăluirile serviciilor secrete americane privind planul lui Putin de a ataca alte țări din Europa
Cancan.ro
Doliu în televiziunea din România! Un cunoscut prezentator TV a murit, după o carieră de 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Neuroștiința percepției timpului: de ce creierul simte că orele trec diferit