Prima pagină » Actualitate » VIDEO | Bunica băiețelului ucis de o șoferiță drogată în Brăila își plânge nepotul. „Voia să-i cumpăr iepuraşi”

VIDEO | Bunica băiețelului ucis de o șoferiță drogată în Brăila își plânge nepotul. „Voia să-i cumpăr iepuraşi”

VIDEO | Bunica băiețelului ucis de o șoferiță drogată în Brăila își plânge nepotul. „Voia să-i cumpăr iepuraşi”

Bunica micuțului de doar trei ani ucis de o șoferiță drogată în Brăila își plânge cu lacrimi amare nepotul.

Ea a vorbit, pentru reporterii Observator, despre pierderea uriașă pe care a suferit-o și, cu o jucărie a copilului în brațe, ea povestește că micuțul și-ar fi dorit să primească iepurași de la aceasta.

„Voia să-i cumpăr astăzi iepuraşi, la ora 9 eram programaţi să mă duc să îi iau 2 iepuraşi, că el voia iepuraşi (…) El stătea aici, aici se juca şi ea a urcat aşa, l-a plesnit, s-a dus direct în partea aia.

Ce spun vecinii despre tragedia de la Brăila

Între timp, vecinii familiei povestesc cum s-a întâmplat tragedia.

„A venit o maşină după colţ, cu mare viteză. De frică am fugit cum stăteam pe bordură acolo spre nepoţica mea să nu cumva să iasă, ţipam la ea şi în timpul ăla l-a călcat pe cel mic. Deodată s-a auzit poc şi când m-am uitat jos, era jos fără suflare, am ţipat, am zbierat, au ieşit toţi vecinii”, povestește o vecină a familiei micuțului Matei.

Un copil de 3 ani a fost lovit de o mașină condusă de o șoferiță aflată sub influența drogurilor, sâmbătă seara, pe o stradă din Brăila.

Din primele cercetări ale polițiștilor s-a stabilit că o femeie în vârstă de 38 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un autoturism pe strada Cărămidari, dinspre strada Bistriței către strada Avram Iancu, a surprins și accidentat un copil, în vârstă de 3 ani, din Brăila.

În urma accidentului, un echipaj SMURD i-a acordat îngrijiri medicale minorului, însă acesta a decedat, trupul său fiind transportat la Serviciul de Medicină Legală Brăila, în vederea efectuării necropsiei.

Femeia a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero, dar când a fost testată și cu aparatul drugtest, rezultatul a indicat consumul unei substanțe psihoactive. Din acest motiv, i-au fost recoltate mostre biologice la spital.

Sursa foto/video: Observator

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Solstițiul de iarnă 2025. Ce se întâmplă în cea mai scurtă zi a anului
Digi24
Un fost judecător al CCR explică de ce „nu e posibil” referendumul în Justiție anunțat de Nicușor Dan
Cancan.ro
Pe ce dată trebuie să plătești factura la Digi RCS-RDS, pentru a primit 10% înapoi. Este valabil pentru toți abonații din România
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție de neratat. Imaginile care le-au tăiat respirația italienilor
Adevarul
Imagini virale dintr-un avion aproape gol. Doar șapte români au zburat spre Londra
Mediafax
Romanul din 1987 care a devenit bestseller peste noapte. A stârnit o adevărată revoltă!
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina e tulburător: 'Dă-mi, Doamne, timp. Mai dă-mi un anotimp'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Caietele secrete ale unui mare om de știință au fost dezvăluite
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Care este orașul european „campion la mâncare”?