Prima pagină » Coronavirus » Gigi Becali se dezlănțuie: „Vor să facă panică, să distrugă popoare! Lăsați-ne în pace” / Finanțatorul FCSB explică de ce COVID-19 „n-are putere la noi”

Gigi Becali se dezlănțuie: „Vor să facă panică, să distrugă popoare! Lăsați-ne în pace” / Finanțatorul FCSB explică de ce COVID-19 „n-are putere la noi”

Gigi Becali se dezlănțuie: „Vor să facă panică, să distrugă popoare! Lăsați-ne în pace” / Finanțatorul FCSB explică de ce COVID-19 „n-are putere la noi”

Finanțatorul FCSB a comentat evoluția pandemiei de coronavirus în România, precum și situația generată de numărul mare de infectări raportat în țara noastră susținând că românii nu mor de coronavirus deoarece au în ADN Sfânta Liturghie care ne „protejează” de virusul ucigaș.

Gigi Becali se arată reticent față de purtarea măștii de protecție susținând că Dumnezeu l-a făcut pe Dumnezeu fără mască, potrivit antena3.ro.

Finanțatorul FCSB, despre purtarea măștii de protecție: „Ce, Dumnezeu l-a făcut pe Dumnezeu cu mască?”

„Ce, Dumnezeu l-a făcut pe Dumnezeu cu mască? L-a făcut fără mască. Dacă nici ei n-au încredere în putearea lui Dumnezeu și Iisus…oamenii ar zice că nu mai are putere Biserica, Sfântul Maslu, cum să poarte un ierarh mască? Fetele mele poartă mască, cred. Și nevasta mea poartă mască. Eu nu port mască pentru că eu mă duc la Sfântul Maslu și la Liturghie în fiecare zi. Și dacă mă duc acolo, nu se apropie toate miliardele de coviduri de mine”, a declarat finanțatorul FCSB.

Gigi Becali explică de ce COVID-19 nu îi afectează pe români la fel ca pe italieni

„Spun din fericire că noi suntem pe acea -listă neagră-. Noi avem 2.000 de morți în șapte luni, ei în două zile, nu le e puțin rușine așa. Virusul n-are putere la noi. De ce? Pentru că noi suntem țară ortodoxă. Ne îmbolnăvim, ne îmbolnăvim. Cine se îmbolnăvește se duce la doctor. Ăia care au creat virusul vor să facă panică, să distrugă popoare. Lăsați-ne în pace. Ei nu mai fac teste, păi dacă s-ar face teste în Italia ar vedea că are 7.000. Noi avem în ADN nostru avem Sfânta Liturghie în sânge. Ne protejează Dumnezeu și nu murim de covid”, a mai declarat acesta.

Gigi Becali are leacul pentru Covid-19! Destăinuire șocantă făcută de „Războinicul luminii”

Gigi Becali are leacul pentru epidemia de Covid-19. „Războinicul luminii” a vorbit la Craiova, acolo unde a venit la termenul de joi, 17 iunie, din procesul intentat lui Adrian Mititelu, despre virusul care a înspăimântat o planetă întreagă. Și, dacă oamenii de știință n-au soluție la SARS-CoV-2, Becali știe cum să ne ferim de noul coronavirus.

Pentru latifundiarul din Pipera, lupta împotriva virusului SARS-CoV-2 înseamnă post și rugăciune. Iar vindecarea, ca și protejarea stă în taina Sfintei Liturghii, efectuată de preoții Bisericii Ortodoxe.

Cazurile raportate de România continuă să depășească pragul de 1.000

România a raportat 1.120 de noi cazuri de infecție cu coronavirus din 15,118 de teste prelucrate in ultimele 24 de ore, o scădere față de ziua precedentă. Record la ATI, cu 351 de pacienți. Au fost înregistrate 22 de decese, două dintre acestea raportate fără comorbidități.

Grupul de Comunicare Strategică anunță că până astăzi, 26 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 44.798 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 25.643 de pacienți au fost declarați vindecați și 3.572 pacienți asimptomatici au fost externați la 10 zile după depistare.

Recomandarea video

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Administrația Trump interzice vizele de SUA pentru cinci europeni, printre care și fostul comisar Thierry Breton. Care este motivul
Cancan.ro
Ce pensie are Cornel Dinu. Câți bani încasează de la statul român, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Poți câștiga 30.000 de euro în șase luni dacă accepți această slujbă pe o insulă pustie din Scoția. Ce sarcini are angajatul
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Ce au pățit două ucrainence care au încercat să treacă granița cu 60.000 de dolari ascunși în încălțăminte
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Cele mai bogate familii din lume au devenit și mai bogate în anul 2025