Prima pagină » Diverse » Alina Crețu a comandat un Samsung S25 pentru soțului ei, dar l-a trimis retur. Cum s-a transformat telefonul în 3 conserve cu sardine

Alina Crețu a comandat un Samsung S25 pentru soțului ei, dar l-a trimis retur. Cum s-a transformat telefonul în 3 conserve cu sardine

Alina Crețu a comandat un Samsung S25 pentru soțului ei, dar l-a trimis retur. Cum s-a transformat telefonul în 3 conserve cu sardine

Alina Nicoleta Damian-Cretu, o româncă stabilită în Cambridge, Marea Britanie, alături de soțul ei, Marius Damian, a trecut printr-o experiență extrem de neplăcută, atunci când a încercat să returneze un telefon Samsung în valoare de 1.500 de lire. 

Alina Damian-Crețu a povestit că, în urmă cu o lună, a achiziționat, un telefon Samsung S25 Ultra de ziua soțului ei, oferind vechiul telefon pentru a obține noul dispozitiv la o reducere de 800 de lire sterline.

Românca a realizat, ulterior, că Samsung avea o nouă ofertă prin care putea obține o pereche gratuită de iPods Samsung Galaxy (în valoare de 219 lire sterline).

Femeia a decis că va returna noul telefon, atunci când va sosi, și va pune o nouă comandă.

Alina spune că a deschis doar cutia exterioară în care se afla telefonul Samsung, pe care îl comandase, înainte de a-l returna la un punct de predare DPD.

Când a contactat apoi Samsung pentru a verifica returul, i s-a spus că în coletul pe care-l trimise nu se afla niciun telefon Samsung, ci trei cutii de sardine.

Femeia fost șocată de răspunsul pe care l-a primit.

Am spus „nu, nu se poate”. Am cerut să vorbesc cu managerul. Mi-au făcut legătura cu acesta și am explicat situația”, a spus Alina.

Toată lumea a fost șocată, am depus o plângere în acea zi. Nu mi-au dat niciodată impresia că m-ar fi crezut credeau, am rămas uluită.

Alina s-a grăbit să depună o plângere la Samsung și DPD, precum și la ​Poliția din Cambridgeshire.

Alina spune că compania de tehnologie o acuză „fără îndoială de furt”, adăugând: „Este vorba de un telefon de 1.500 de lire sterline.”

Mama șocată spune că Samsung a cerut dovada că a ambalat telefonul Samsung S25 Ultra , dar nu a făcut nicio fotografie cu dispozitivul în cutie, deoarece nici măcar nu a deschis coletul atunci când l-a primit.

Alina a adăugat: „Samsung mi-a spus că au făcut o investigație completă cu DPD și cu depozitul lor și nu s-a descoperit nimic în neregulă”.

„Mi-au spus că cererea mea a fost respinsă și rambursarea mea nu va fi procesată și mi-au cerut să returnez Samsung S25 Ultra pentru procesarea rambursării. Mă acuză de ceva ce nu am făcut. L-am trimis deja.”

Femeia spune că își dorește doar banii înapoi s-a declarat dezamăgită de „lipsa de profesionalism” a companiei Samsung.

Un purtător de cuvânt al Samsung a declarat:

„Încă investigăm pentru a stabili toate faptele despre această problemă cu partenerul nostru de livrare terță parte și vom lua măsurile corespunzătoare odată ce această investigație este finalizată pentru a ne asigura că acest lucru nu se va întâmpla din nou. Suntem în contact direct cu clientul pentru a-i oferi o rambursare completă a comenzii sale.”

Iar un purtător de cuvânt al poliției din Cambridgeshire a adăugat: „Pot confirma că femeia a depus o plângere pentru furt.”

După 20 de ani, doi soți români au venit din Italia pentru a-și deschide propria afacere. Business-ul cu care au dat lovitura

Pe străzile din Londra se fură ca-n codru. Românii, printre VICTIMELE hoților

Recomandarea video

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Administrația Trump interzice vizele de SUA pentru cinci europeni, printre care și fostul comisar Thierry Breton. Care este motivul
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Serviciile ucrainene lovesc greu în armata rusă. Un avion-cheie a fost scos din luptă înainte de distrugerea submarinului din Novorossiisk
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Ce au pățit două ucrainence care au încercat să treacă granița cu 60.000 de dolari ascunși în încălțăminte
Cancan.ro
După 'jihadul' din online, vine contraatacul fostei soții: 'Lupt cu oricine și-ar permite să deranjeze liniștea familiei mele'
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Scanările cerebrale dezvăluie un pericol ascuns în alimentele ultra-procesate