Prima pagină » Diverse » S-a mutat în Dubai și a început să mediteze copii. Cât a primit o profesoară pentru o TEMĂ pentru acasă

S-a mutat în Dubai și a început să mediteze copii. Cât a primit o profesoară pentru o TEMĂ pentru acasă

S-a mutat în Dubai și a început să mediteze copii. Cât a primit o profesoară pentru o TEMĂ pentru acasă

Pentru că salariile profesorilor nu sunt foarte mari, o profesoară din Statele Unite ale Amercii s-a gândit să schimbe peisajul și să câștige mai mulți bani.

Așadar, a ales să plece în Dubai pentru a da meditații copiilor din Emirate Arabe. Profesoara din SUA avea 25 de ani în 2020, când a plecat în Dubai printr-o agenție internațională.

”De atunci, am predat unor copii care fac parte din familii de elită din Dubai, milionari și miliardari care au făcut bani din investiții în petrol, startup-uri tehnologice și alte afaceri. Una dintre familiile pentru care am lucrat locuia într-unul dintre cele mai scumpe apartamente din Dubai, care avea o sală de artă, salon de masaj, sală de sport și cinematograf. Era dispus pe cinci etaje și avea un lift privat și câini de pază pe ușă”, a povestit profesoara pentru Business Insider.

”Mi-a dat 3.000 de dolari ca să-i fac temele pentru acasă”

Aceste familii aveau zeci de angajați: meditatori pentru copii, personal de securitate, menajere, șoferi, bucătari și bone pentru copii mici.

”Părinții nu erau adesea în preajmă, dar cei pe care i-am întâlnit erau aproape întotdeauna prietenoși cu mine. Am avut cele mai multe contacte cu bonele, care țineau mereu companie copiilor. Îmi găteau masa și îmi aduceau băuturi și aproape că mă simțeam parte din familiei, ca o soră mai mare”, a mai spus profesoara.

Însă, femeia a avut parte și de experiențe absolut șocante. Părinții altui copil, în vârstă de 7 ani, s-au asigurat că acesta va avea la ora de meditație o bufniță vie, atunci când a început să studieze păsările. ”Am găsit bufnița cocoțată pe blatul din bucătărie”, a spus profesoara. Un elev i-a spus că el nu trebuie să facă nimic niciodată, pentru că tatăl lui plătește pentru absolut orice. ”Apoi mi-a dat 3.000 de dolari ca să-i fac temele pentru acasă”, a mai povestit femeia.

Recomandarea video

Mediafax
Discuții la Cotroceni între Nicușor Dan și magistrații care au decis să vorbească public despre problemele din Justiție
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Peste cine a dat Tudor Chirilă la metrou, după scandalul iscat de câștigarea Alessiei Pop la Vocea României. Ce s-a întâmplat pe loc?
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție de neratat. Imaginile care le-au tăiat respirația italienilor
Adevarul
De ce nu a construit România autostrăzi în anii ’90. Planul celor peste o mie de kilometri în primul deceniu după Ceaușescu
Mediafax
Cozonac tradițional românesc. Rețeta perfectă pentru sărbătorile de iarnă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Cine ar fi câștigat Chefi la cuțite, sezonul 16. Când are loc marea finală la Antena 1
Ce se întâmplă doctore
Cum își păstrează silueta Iulia Vântur. Ce bea în fiecare dimineață? ”Cred că acesta este secretul până la urmă”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mii de șoferi nevinovați au fost amendați din cauza unui radar defect. A funcționat așa timp de 4 ani
Descopera.ro
Caietele secrete ale unui mare om de știință au fost dezvăluite
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Dezamăgirea modifică chimia creierului și comportamentul, arată un studiu efectuat pe șoareci