Prima pagină » Diverse » Showbiz » De la ce vârstă MUNCEȘTE Mihaela Borcea și care a fost prima ei afacere. ”Ceva destul de greu pentru o femeie”

De la ce vârstă MUNCEȘTE Mihaela Borcea și care a fost prima ei afacere. ”Ceva destul de greu pentru o femeie”

De la ce vârstă MUNCEȘTE Mihaela Borcea și care a fost prima ei afacere. ”Ceva destul de greu pentru o femeie”
De la ce vârstă muncește Mihaela Borcea și care a fost prima ei afacere

Mihaela Borcea a dezvăluit de la ce vârstă a început să muncească. de asemenea, aceasta a povestit și care a fost prima sa afacere.

Mihaela Borcea este prima soție a omului de afaceri Cristi Borcea. Din căsnicia Mihaelei Borcea cu Cristi Borcea au rezultat trei copii, Patrick și gemenii Antonia Melissa și Mihai Angelo. Ulterior, Cristi Borcea s-a însurat cu Alina Vidican. În prezent, Cristi Borcea este căsătorit cu fostul model Valentina Pelinel. De ceva timp, Mihaela Borcea formează un cuplu cu Sorin Rap. Despre povestea de dragoste dintre cei doi s-a aflat la începutul anului 2018.

Mihaela Borcea a început să muncească de  când era foarte tânără, iar de-a lungul anilor a fost implicată în numeroase afaceri. Despre aceste lucruri a oferit aceasta amănunte pentru revista Viva.

De la ce vârstă muncește Mihaela Borcea și care a fost prima ei afacere. ”A fost necesar să muncesc de la o vârstă fragedă pentru a contribui la susținerea familiei”

Mihaela Borcea a început să muncească de la vârsta de 16 ani pentru a-și ajuta familia.

”Copilăria și adolescența mea au fost pline de provocări, dar am învățat să fiu puternică și să înfrunt dificultățile. (…) Am avut intenția să urmez Liceul Sanitar, dar după ce m-am îmbolnăvit de hepatită am ales Liceul Economic. A fost necesar să muncesc de la o vârstă fragedă pentru a contribui la susținerea familiei”, a explicat Mihaela Borcea.

”Am intrat în afaceri de tânără și m-am implicat în managementul și dezvoltarea tuturor acestor business-uri, în ciuda faptului că domeniile sunt total diferite. (…) Prima afacere este cea în domeniul gazelor lichefiate, butelii; ceva destul de greu pentru o femeie, mai ales că în acea perioadă era o afacere exclusiv pentru bărbați. Mi-a fost foarte greu să pătrund în această lume, dar spiritul meu antreprenorial m-a ajutat și de această dată. Afacerea aceasta funcționează în continuare, dar la un nivel mult mai dezvoltat”, a mai spus aceasta.

Recomandarea video

Mediafax
Surse: Percheziții la casa în care a trăit Rodica Stănoiu
Digi24
Ordin de arestare pentru Gari Kasparov. Fostul campion de șah este un critic al lui Vladimir Putin
Cancan.ro
Ce boli avea Mălina Guler? Diagnosticele care i-au mâncat viața
Prosport.ro
FOTO. Antrenoarea de tenis care predă în rochii îndrăznețe și pantofi cu toc a atras atenția tuturor
Adevarul
Decizie disperată: Antena 1 își vrea banii înapoi, după ce a plătit o avere pentru difuzarea Cupei Mondiale. Alt post TV ar urma să transmită o parte din meciuri
Mediafax
Accident produs la nici două ore de la deschiderea Autostrăzii Moldovei: două persoane rănite
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
VIDEO. Accident pe noul tronson al Autostrăzii Moldovei, în prima oră de la deschiderea circulației
Cancan.ro
Mălina Guler S-A SINUCIS?! Mesajul prin care și-a anunțat dispariția a fost făcut public abia acum
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cele mai periculoase modificări de soft și simptomele grave pe care le provoacă motorului
Descopera.ro
Structuri misterioase detectate în Cosmos!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Ce este „a treia stare” a vieții și ce se întâmplă cu celulele după moartea organismului?