Prima pagină » Economic » Se spune despre ea că este cea mai puternică româncă din lume. Iată explicația

Se spune despre ea că este cea mai puternică româncă din lume. Iată explicația

Se spune despre ea că este cea mai puternică româncă din lume. Iată explicația
Angela Crețu poate fi considerată cea mai puternică româncă din lume, având în vedere că are pe mână afaceri de miliarde de euro.

Femeia de afaceri a devenit, în 2011, director general al subsidiarei din Rusia a cunoscutului brand de produse cosmetice Avon. A obținut această funcție la 12 ani de la angajare, scrie Business Magazin.

Inițial, Angela Crețu s-a ocupat de operațiunile din România ale gigantului producător american, iar acum controlează activitățile din Rusia, dar și cele din Turcia ale Avon din funcția de director general, iar pe cele din Africa și Orientul Mijlociu din funcția de vicepreședinte.

În 2009, la vârsta de 34 de ani, Crețu a devenit cel mai tânăr vicepreședinte din istoria Avon.

Femeia de afaceri este absolventă a Facultății de Cibernetică din cadrul Academiei de Studii Economice din București. Ea a urmat, totodată, un program de educație managerială la London School of Economics.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Detaliul din biroul lui Vladimir Putin care a dat de gol o nouă minciună a propagandei Kremlinului
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Record absolut! Cu cât au împrumutat românii Guvernul în 2025?