Prima pagină » Magazin » Azi îl salvăm pe Daniel. Află-i povestea emoționantă

Azi îl salvăm pe Daniel. Află-i povestea emoționantă

Azi îl salvăm pe Daniel. Află-i povestea emoționantă
Când alți copii încep să facă primii pași, Daniel Pîrvu se luptă pentru viața sa. Daniel s-a născut pe 9 iulie 2012 și suferă de o boală gravă -sindrom DiGeorge formă completă. Practic nu are nici un fel de imunitate, o banală răceală putând fi fatală. Șansele de supraviețuire în cazul acestei boli sunt până la vârstă de 2 ani.

Când alți copii încep să facă primii pași, Daniel Pîrvu se luptă pentru viața sa. Daniel s-a născut  pe 9 iulie 2012 și suferă de o boală gravă -sindrom DiGeorge formă completă. Practic nu are nici un fel de imunitate, o banală răceală putând fi fatală. Șansele de supraviețuire în cazul acestei boli sunt până la vârstă de 2 ani.

Sindromul DiGeorge forma completă este o formă rară  a acestei anomalii în care functiile timusului nu sunt detectabile, șansele de supraviețuire măcar până la vârsta de 2 ani sunt aproape inexistente din cauza infecțiilor și virozelor, inofensive pentru alți copii.

Singura șansă a lui Daniel este o intervenție chirurgicală pentru transplat de timus in Anglia, interventie care costă o suma imensă: aproximativ 300.000 de lire, suma ce depășește cu mult posibilitățile familiei.

Pentru a-l ajuta pe Daniel să trăiască puteți dona:

– Teledon valabil in reteaua Romtelecom, la 0900900348, apel taxat cu 8 euro/apel.

– în conturile deschise pe numele Pirvu Stela Andreea la Reiffeisen Bank Bucuresti:
(PENTRU DONATII DIN STRAINATATE CODUL SWIFT ESTE = RZBRROBU)

Cont bancar in lei*
RO42RZBR0000060012754458

Cont bancar in euro:
RO08RZBR0000060015603184

– prin pay pal accesând AICI.

Întrega poveste a lui Daniel Pîrvu poiate fi citită pe Facebook sau pe www.danielpirvu.ro

Recomandarea video

Mediafax
Ce se întâmplă la Serviciul Român de Informații? Dan: Orice derapaj al Serviciului îmi revine mie
Digi24
Un virus gripal nou se răspândește rapid în România: În prima săptămână din decembrie au fost înregistrate peste 3.000 de îmbolnăviri
Cancan.ro
9 zile consecutive de ninsoare în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele vizate
Prosport.ro
Mesajul transmis de Sorana Cîrstea după ce a mers cu fiul lui Ion Țiriac în cea mai scumpă stațiune din Elveția
Adevarul
Țările din Vest unde românii ezită să se întoarcă: „Cei mai mulți sunt nostalgici. Vorbesc numai despre pământul matern”
Mediafax
Ce taxe vor plăti bucureștenii din 2026? Proiect PMB: impozite pe locuințe, mașini și terenuri
Click
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone
Digi24
Reacție furioasă a Kremlinului, după ce șeful NATO a îndemnat la pregătiri pentru un război cu Rusia: „E iresponsabil”
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu de la malul mării a fost VANDALIZATĂ! Misterul moștenirii fostei ministrese se adâncește!
Ce se întâmplă doctore
Dieta MINUNE cu care Monica Anghel a reușit să slăbească 40 de kilograme: „Asta poți mânca oricând, fără probleme”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacia C-Neo, testată în Alpi. Noul model a fost surprins în probe pe drumuri montane
Descopera.ro
O planetă ciudată i-a lăsat fără cuvinte pe astronomi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă o vede pe maică-sa dezbrăcată în fața oglinzii spunând: – Vreau un bărbat!
Descopera.ro
Două planete din Sistemul Solar nu sunt ceea ce par, susțin cercetătorii