Prima pagină » Magazin » Desemnarea câștigătorului unui show de televiziune din Marea Britanie a iscat un scandal de proporții

Desemnarea câștigătorului unui show de televiziune din Marea Britanie a iscat un scandal de proporții

Desemnarea câștigătorului emisiunii „Apprentice" din Marea Britanie de anul acesta a iscat un scandal de proporții în Regatul Unit

Desemnarea câștigătorului emisiunii „Apprentice” din Marea Britanie de anul acesta a iscat un scandal de proporții în Regatul Unit. Potrivit Daily Mail, câștigătorul show-ului „Apprentice” este o femeie, Leah Totton, în vârstă de 24 de ani, care dorește să își creeze un „imperiu” al Botox-ului cu banii câștigați, mai exact cu suma de aproape 300.000 de euro. Experții din domeniul chirurgiei estetice spun că tânăra nu are abilități în această industrie.

FOTO: The Telegraph // Warren Allott // Leah Totton, câștigătoarea celui de-al nouălea sezon al emisiunii „Apprentice” – Marea Britanie

Regulile emisiunii „Apprentice” sunt acelea de a-i iniția pe concurenții înscriși în tainele afacerilor. După o serie de probe, cel mai „talentat” dintre participanți câștigă o suma de aproape 300.000 de euro, bani cu care își poate realiza visul în materie de afaceri.

Ediția de anul acesta a show-ului din Marea Britanie, difuzată de BBC, a fost câștigată de o tânără în vârstă de 24 de ani, poreclită de ceilalți concurenți drept „Barbi afacerista”, care visa să își creeze un „imperiu” al Botox-ului.

Nigel Mercer, membri al Asociației Britanice a Chirurgilor Esteticieni, este de părere că Leah Totton nu va avea prea mult succes, deoarece în această industrie managerul care conduce un astfel de imperiu trebuie să aibă și abilități medicale.

„Chiar dacă a dobândit câteva cunoștințe din medicină în puținele săptămâni în care a studiat acest domeniu acest lucru nu o va ajuta să conducă o astfel de afacere. Poate că nu este la fel de periculos ca și cum ai lăsa o coafeză să opereze, dar faptul că o persoană ca ea va conduce o astfel de afacere este extrem de periculos pentru pacienți”, a spus Nigel Mercer.

Recomandarea video

Mediafax
Solstițiul de iarnă 2025. Ce se întâmplă în cea mai scurtă zi a anului
Digi24
Un fost judecător al CCR explică de ce „nu e posibil” referendumul în Justiție anunțat de Nicușor Dan
Cancan.ro
Pe ce dată trebuie să plătești factura la Digi RCS-RDS, pentru a primit 10% înapoi. Este valabil pentru toți abonații din România
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție de neratat. Imaginile care le-au tăiat respirația italienilor
Adevarul
Imagini virale dintr-un avion aproape gol. Doar șapte români au zburat spre Londra
Mediafax
Romanul din 1987 care a devenit bestseller peste noapte. A stârnit o adevărată revoltă!
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina e tulburător: 'Dă-mi, Doamne, timp. Mai dă-mi un anotimp'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Caietele secrete ale unui mare om de știință au fost dezvăluite
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Care este orașul european „campion la mâncare”?