Prima pagină » Magazin » Localnicii dintr-un oraș indian au ieșit în stradă, după ce o maimuță a ucis un bărbat și a rănit alte zece persoane

Localnicii dintr-un oraș indian au ieșit în stradă, după ce o maimuță a ucis un bărbat și a rănit alte zece persoane

Localnicii dintr-un oraș indian au ieșit în stradă, după ce o maimuță a ucis un bărbat și a rănit alte zece persoane
Localnicii din Badnawar, un oraș din nordul Indiei, au ieșit pe străzi pentru a cere autorităților să ia măsuri față de o maimuță care a atacat mai multe persoane, în decursul a nouă zile.

Una dintre victime, în vârstă de 60 de ani, pe numele său Nathuram, a murit din cauza rănilor, scrie dailystar.co.uk. Faptul că spitalul local nu dispune de tratament anti-rabie i-a înfuriat și mai rău pe localnici.

Protestatarii au blocat traficul, determinând o intervenție a poliției. Mai mult, aceștia au lăsat cadavrul bătrânului decedat în mijlocul străzii.

DC Singh, comandantul poliției, a promis că se vor lua măsuri și localnicii au renunțat la proteste.

Medicamentele anti-rabie au fost aduse în oraș și pădurarii au demarat o căutare de trei ore, la finalul căreia maimuța a fost găsită și imobilizată.

Incidentul survine la scurt timp după ce o altă maimuță a luat ostatic un angajat bancar, într-un caz bizar. Întâmplarea a avut loc la Banca Axis din Nirman Vihar, India.

„Clienții au privit amuzați incidentul și au râs de faptele maimuței”, a declarat un localnic. „Animalul a încercat Â«să facă sex» cu capul bărbatului, de câteva ori, înainte să dispară fără urmă”.

Recomandarea video

Mediafax
Job-urile și inteligența artificială: De ce recrutările cu AI produc mai puține angajări
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Cutremur în lumea interlopă! Elvis Pian a fost eliberat din închisoare
Prosport.ro
FOTO. Adelina Chivu, pe plajă în Thailanda. Cum arată la 43 de ani
Adevarul
De ce nu a construit România autostrăzi în anii ’90. Planul celor peste o mie de kilometri în primul deceniu după Ceaușescu
Mediafax
Prognoza ANM: Vreme schimbătoare de Crăciun și Anul Nou: încălzire temporară, urmată de răcire accentuată și ninsori
Click
O punte „tradițională” anulată de Guvern sparge vacanța românilor. Cum arată calendarul liberelor în 2026
Digi24
Prima reacție a Rusiei la dezvăluirile serviciilor secrete americane privind planul lui Putin de a ataca alte țări din Europa
Cancan.ro
Doliu în televiziunea din România! Un cunoscut prezentator TV a murit, după o carieră de 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Neuroștiința percepției timpului: de ce creierul simte că orele trec diferit