Prima pagină » Magazin » Pastilele împotriva căderii părului l-au transformat în FEMEIE. „Pieptul meu lucrat la sală s-a înmuiat. Acum mă cheamă Mandi”

Pastilele împotriva căderii părului l-au transformat în FEMEIE. „Pieptul meu lucrat la sală s-a înmuiat. Acum mă cheamă Mandi”

Un bărbat din SUA susține că pastilele pe care le-a luat împotriva calviției l-au „transformat” în femeie, scrie Daily Mail.

Când a început să chelească, William McKee a început să ia Propecia, dar curând, susine el, au început să-i crească sânii și să i se lărgească șoldurile.

Schimbările hormonale din corp l-au făcut să înceapă să se îmbrace în femeie, deși a mărturisit că nu și-a dorit niciodată acest lucru, înainte de a începe tratamentul. Acum, McKee se gândește chiar la o schimbare de sex, notează sursa.

Fostul inginer din Silicon Valley spune că a luat câte o pastilă pe zi, timp de nouă luni, și că nu a observat nicio îmbunătățire în ceea ce privește podoaba sa capilară. În schimb, după aproximativ o lună, a simțit „pronunțate efecte feminine”. „Pieptul meu tare ca piatra, lucrat la sală, a început să se înmoaie, iar la un moment dat am simțit sâni pe sub haine. Umerii mi s-au lăsat, iar șoldurile mi s-au lățit”, a declarat William. El a mărturisit că, de când a început să arate și să se simtă ca o femeie, își spune „Mandi”.

„Mandi” a început să frecventeze cercuri de travestiți

Acum, „Mandi” a divorțat de soția care i-a fost alături zece ani, și-a pus o perucă blondă și vrea să-și mărească sânii și să facă o operație de schimbare de sex. McKay mărturisește însă că, de-a lungul transformării, s-a gândit și la sinucidere. „Viața mea o luase la vale, aveam atacuri de panică, nu mai puteam să lucrez, am fost izolat social. O femeie minunată și-a pierdut soțul, iar un copil de 5 ani și-a pierdut tatăl”, a declarat McKay despre transformarea sa.

Propecia, unul dintre cele mai cunoscute medicamente împotriva căderii părului, produce creșterea nivelului de estrogen (hormon feminin), având ca efect advers micșorarea penisului, pierderea libidoului sau chiar impotență, scrie Daily Mail. Testele cu Propecia pe animale au dovedit că multe dintre acestea manifestă tendințe homosexuale, mai notează sursa. Daily Mail scrie că în jur de 1.500 de bărbați ar putea da Propecia în judecată din cauza efectelor adverse.

Recomandarea video

Mediafax
Vin ninsorile: meteorologii anunță unde va fi zăpadă de Crăciun. Jumătate de țară sub cod galben
Digi24
Bloggerii ruși îi fac imagine lui Putin cu poze din România. Fotografii de la SRI Antitero ilustrează „trupele rusești, bine echipate”
Cancan.ro
Mălina Guler S-A SINUCIS?! Mesajul prin care și-a anunțat dispariția a fost făcut public abia acum
Prosport.ro
FOTO. Antrenoarea de tenis care predă în rochii îndrăznețe și pantofi cu toc a atras atenția tuturor
Adevarul
Decizie disperată: Antena 1 își vrea banii înapoi, după ce a plătit o avere pentru difuzarea Cupei Mondiale. Alt post TV ar urma să transmită o parte din meciuri
Mediafax
Crăciun sub imperiul zăpezii și al frigului în București
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
„Teamă în rândul duşmanilor”. Liderul de la Casa Albă dezvăluie un plan pentru nave de război „clasa Trump”, mai mari și mai puternice
Cancan.ro
Oana Mizil a fugit din țară cu fetița! Unde se ascunde acum fosta iubită a lui Marian Vanghelie
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Câte pisici există în lume?