Prima pagină » Știri politice » Gabriela Firea promite tramvaie și autobuze cu aer condiționat: „Bucureștiul, al patrulea cel mai AGLOMERAT oraș din Europa”

Gabriela Firea promite tramvaie și autobuze cu aer condiționat: „Bucureștiul, al patrulea cel mai AGLOMERAT oraș din Europa”

Gabriela Firea promite tramvaie și autobuze cu aer condiționat: „Bucureștiul, al patrulea cel mai AGLOMERAT oraș din Europa”
Sursa Foto - Gabriela Firea, Facebook
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, le promite bucureștenilor „autobuze curate, dotate cu aer condiționat, și tramvaie cu culoare delimitate de traficul auto, precum și modernizarea stațiilor” dacă va fi realeasă. 
Firea speră că prin aceste metode îi va convinge pe bucureșteni să renunțe la mașinile personale prin a face transportul public mai atractiv.

Gabriela Firea: Bucureștiul, pe locul 8 în topul celor mai aglomerate orașe din lume

Gabriela Firea a anunțat pe Facebook că a avut o întâlnire cu 400 de angajați din sistemul public de transport al Capitalei.

„Am avut o întâlnire cu peste 400 de angajați din sistemul public de transport al Capitalei! Sunt oamenii care pun în mișcare acest oraș și care sunt alături de bucureșteni indiferent de zi, oră sau vreme. Transportul în comun este soluția pentru traficul infernal din București!”, a declarat candidatul PSD pentru Primăria Capitalei.
Fostul primar al Capitalei între anii 2016 și 2020 spune că Bucureștiul este al patrulea cel mai aglomerat oraș din Europa:
„Bucureștiul este acum al patrulea cel mai aglomerat oraș din Europa și al optulea din lume. Fiecare șofer bucureștean a pierdut 150 de ore, adică peste 6 zile, stând în trafic, doar anul trecut. Soluții există, trebui doar aplicate!”.

Fostul primar a demarat modernizarea unui parc auto al STB

Ea mai spune că în mandatul ei de primar general a demarat procesul de modernizare a parcului auto al STB și a lăsat un parc auto modern, cu 830 de vehicule.
„Am fost mereu alături de angajații STB, le-am ascultat nevoile și am intervenit acolo unde a fost cazul. Anul acesta, doar prin insistența consilierilor generali, am reușit să modificăm bugetul Capitalei”, a scris fostul primar general pe Facebook .

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cu cât s-au scumpit sărbătorile românilor? Fiscaliști: Masa tradițională de Crăciun, bradul și cadourile „modeste” costă 500 de euro în 2025
Digi24
Ordin de arestare pentru Gari Kasparov. Fostul campion de șah este un critic al lui Vladimir Putin
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu ar fi fost jefuită! Ce obiecte lipsesc din averea fostei ministre a Justiției, după ce a fost amplu percheziționată
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026
Mediafax
Nicușor Dan a gustat colăcei în timp ce colindătorii cântau la Cotroceni. Mirabela Grădinaru nu a cedat poftelor
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
VIDEO. Accident pe noul tronson al Autostrăzii Moldovei, în prima oră de la deschiderea circulației
Cancan.ro
Cum încearcă Vlad Pascu să scape de pedeapsa de 10 ani cu executare! S-a dus direct la CEDO și dă vina pe…
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cele mai periculoase modificări de soft și simptomele grave pe care le provoacă motorului
Descopera.ro
Structuri misterioase detectate în Cosmos!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
De ce nu este sănătos să adormi cu televizorul pornit?