Prima pagină » Știri politice » ÎNREGISTRARE. George Simion: Primiți-i pe toți, indiferent ce dubii aveți, ce escroci sunt. Țineți-i sub monitorizare/„Înregistrarea este fabricată”

ÎNREGISTRARE. George Simion: Primiți-i pe toți, indiferent ce dubii aveți, ce escroci sunt. Țineți-i sub monitorizare/„Înregistrarea este fabricată”

O înregistrare audio în care George Simion își mobilizează activul de partid a fost făcută publică. Publicația G4media scrie că înregistrarea ar fi fost trimisă de liderul AUR pe un grup de WhatsApp al partidului. Președintele AUR afirmă că înregistrarea este fabricată. 

În înregistrare se aude vocea lui George Simion, care spune că partidul are nevoie de „oricine care nu candidează din partea PSD și PNL”. Se trece cu vederea trecutul doritorilor de a candida, spune Simion care afirmă și că el are ultimul cuvânt.

Să primiți pe toată lumea! Avem alegeri în iunie, teoretic avem alegeri în septembrie și alegeri în decembrie. Avem nevoie de fiecare, oricine care nu candidează din partea PSD și PNL e binevenit. (…) Primiți-i pe toți, indiferent ce dubii aveți despre ei, ce escroci sunt. Țineți-i sub monitorizare, dar primiți-i pe toți, pentru că anul ăsta se termină în decembrie, nu în iunie și avem nevoie de fiecare vot și avem nevoie să batem PSD-PNL la final, să nu mai poată PNL-PSD-UDMR să facă 50%.

Simion atenționează că vor fi unii care sunt „trimiși doar să facă panaramă” și dă exemplul proaspătului ieșit din AUR, Ilan Laufer.

Unii o să fie trimiși doar să facă panaramă, scandal. Ați văzut Mehedinți, ați văzut Timiș, ați văzut cocota aia masculină de Laufer (n.r. Ilan Laufer). Nu contează, noi suntem făcuți pentru a câștiga și o să vă rog pe fiecare dintre voi să vă mobilizați să avem liste complete în toate județele.

Președintele AUR George Simion declară, pentru Gândul, că înregistrarea este fabricată și că va face apel la instituțiile abilitate.

E o înregistrare fabricată, realizată de cei de la G4media, probabil. Voi apela la instituțiile abilitate, a spus George Simion, pentru Gândul.

Sursa audio: G4media

CITEȘTE ȘI:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Administrația Trump interzice vizele de SUA pentru cinci europeni, printre care și fostul comisar Thierry Breton. Care este motivul
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Poți câștiga 30.000 de euro în șase luni dacă accepți această slujbă pe o insulă pustie din Scoția. Ce sarcini are angajatul
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Ce au pățit două ucrainence care au încercat să treacă granița cu 60.000 de dolari ascunși în încălțăminte
Cancan.ro
După 'jihadul' din online, vine contraatacul fostei soții: 'Lupt cu oricine și-ar permite să deranjeze liniștea familiei mele'
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Scanările cerebrale dezvăluie un pericol ascuns în alimentele ultra-procesate