Prima pagină » Social » SUCEAVA. A picat de 53 de ori la examenul teoretic pentru permisul auto!

SUCEAVA. A picat de 53 de ori la examenul teoretic pentru permisul auto!

SUCEAVA. A picat de 53 de ori la examenul teoretic pentru permisul auto!

Se spune că repetiţia este mama învăţăturii și ajută, dar în cazul unui bărbat din Suceava nu a fost așa. El a dat de 53 de ori examenul pentru permisul auto și de fiecare dată a fost respins.

Și-a dorit să ajungă șofer, dar 53 de încercări de a lua examenul teoretic au fost eșuate.

Vin nepregătiți la examen

Din păcate, așa cum arată prefectul județului Suceava, acesta nu este un caz singular.

„Încercăm să venim în sprijinul școlilor de șoferi și să insistăm asupra importanței ca viitorii conducători auto să dobândească în timpul cursurilor cunoștințe solide atât practice cât și teoretice.

Fără să dau nume, avem persoane care au dat proba teoretică de 53 de ori”, a declarat Alexandru Moldovan, prefect de Suceava.

Așa cum spuneam, bărbatul care a căzut de 53 de ori la sală nu este un caz singular. Multe alte persoane nu au reuşit să treacă proba teoretică. Alții, în schimb, au picat-o pe cea practică.

„Un domn de 27 de ani a fost respins la proba teoretică de 10 ori și la cea practică de 12 ori, neprezentându-se de 4 ori.

O doamnă 40 de ani a luat proba teoretică, dar la proba practică a fost respinsă de 8 ori, tânăr de 22 de ani, respins la proba teoretică de 8 ori, altul de 26 de ani, respins la proba teoretică de 9 ori, persoană de 19 ani respinsă la proba teoretică de 6 ori, tot de 19 ani, respins de 7 ori la proba teoretică.

O doamnă de 44 de ani respinsă la proba teoretică de 12 ori”, a ținut prefectul să exemplifice, potrivit obiectivdesuceava.ro.

CITEȘTE ȘI:

Perioada de valabilitate a permiselor auto s-ar putea SCHIMBA. Ce prevede proiectul de lege, adopotat deja de Senat

5 persoane, arestate preventiv într-un dosar legat de o clinică din Capitală acuzată că eliberează fișe medicale FALSE pentru permise auto

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cel mai lung drum drept din Europa nu are nicio curbă pe zeci de kilometri. Drumul este obiectiv turistic
Digi24
Administrația Trump presează Europa să renunțe la planul de finanțare a Ucrainei din active rusești: „Nu mai sunt liderul lumii libere”
Cancan.ro
Prezentatoare TV de sport și soțul ei, găsiți împușcați în casă! Fiul lor de 3 ani a fost găsit în viață. Ce ipoteze are poliția
Prosport.ro
FOTO. Diana Bulimar, în costum de baie. Cum arată la 30 de ani fosta gimnastă campioană
Adevarul
Documentul cutremurător din arhiva Securității care confirmă ordinul lui Ceaușescu: „Se lichidează radical!”
Mediafax
Guvernul impune termen limită pentru taxe și impozite locale
Click
Drama Cosminei Boboc, câștigătoarea MasterChef 2025. Tatăl ei a murit în timpul emisiunii, după ce mama și bunica se stinseseră cu un an înainte
Digi24
Elon Musk are o veste proastă pentru cei bogați: „Banii vor deveni irelevanți”. El spune că în 10-15 ani, munca va fi opțională
Cancan.ro
Ce gest revoltător a făcut ‘Puișorul’ la adresa Rodicăi Stănoiu, în timpul vacanței! O jurnalistă îl acuză că i-a pus viața în pericol: 'Deschid geamul să mângâi ursul, că poate...'
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Denise Rifai înainte să fie celebră. Tatăl arab îi punea reguli stricte
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Decizie oficială UE: Mașinile pot avea, în continuare, motoare diesel și pe benzină!
Descopera.ro
O structură bizară emite căldură sub suprafața Lunii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
O stație de metrou a fost inaugurată chiar sub Colosseum. Ce pot vedea călătorii?