Prima pagină » Social » Un nou caz de bătaie între fete, în Mureș. De această dată scandalul a pornit de la gelozie

Un nou caz de bătaie între fete, în Mureș. De această dată scandalul a pornit de la gelozie

Un nou caz de violență între fete în România! Două tinere s-au bătut în localitatea Albești, județul Mureș, iar polițiștii fac cercetări în acest caz. Se pare că o tânără de 22 de ani a bătut o fată de 18 ani, din cauza geloziei.  

Potrivit IPJ Mureș, polițiștii s-au sesizat din oficiu după ce pe o rețea de socializare au apărut imagini cu două tinere care s-au agresat.

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii Secției 10 Sighișoara, a rezultat faptul că, în 17 august, în timp ce se afla pe raza localității Albești, o tânără de 22 de ani, din comuna Vânători, județul Mureș, pe fondul geloziei, ar fi agresat o fată de 18 ani din comuna Corund, județul Harghita.

Tânăra de 22 de ani a fost reținută!

Tânără de 22 de ani a fost reținută de polițiști.

În acest caz, polițiștii au deschis un dosar penal pentru lovire sau alte violențe.

Acest nou caz vine la scurt timp după cel din Târgu Jiu, unde o fată de 14 ani a bătut și umilit o colegă de școală, iar mai multe imagini cu agresiunea au apărut pe internet.

În timp ce ancheta în acest caz continuă, minora de 14 ani din din Târgu Jiu, cercetată pentru lovire sau alte violenţe, a fost pusă sub control judiciar, după ce inițial a fost reținută!

Fata de 14 ani de la Târgu Jiu, pusă sub control judiciar!

Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu informează, prin purtătorul de cuvânt Ramona Penciu, că ancheta în acest caz este în desfășurare. Până atunci, principalul suspect, o copilă de 14 ani, a fost plasată sub control judiciar. Reamintim că luni, 7 septembrie, ea a fost reținută pentru 24 de ore.

„În continuarea cercetărilor efectuate de poliţişti, o tânără de 14 ani, din municipiul Târgu Jiu, bănuită de săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, a fost reţinută pentru 24 de ore şi introdusă în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Gorj”, menționa acum o zi purtătorul de cuvânt al IPJ Gorj, Victor Ţuhaşu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin a fost scos din sărite de întrebările unui jurnalist de la BBC: „Ce prostie”
Cancan.ro
De ce ar fi murit mama Mihaelei Rădulescu, de fapt. Văduva lui Felix Baumgartner, primul mesaj oficial: 'Nu a fost bolnavă'
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Astrolog, la Interviurile Adevărul: 2026 ar putea aduce schimbări de Guvern în România. „Va fi un an al revoltelor. Se cere vărsare de sânge”
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
Ce boală are Dan Petrescu, de fapt? Motivul real pentru care s-a topit pe picioare
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Prima întâlnire cu extratereștrii! Un astronom dezvăluie totul
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
O descoperire despre modul în care dinozaurii își creșteau puii schimbă tot ce știam până acum