Prima pagină » Social » VIDEO| Cristi a murit la doar 32 de ani, prins între fiarele mașinii pe care o conducea. Înainte de tragedie, tânărul a fost surprins de camerele de supraveghere

VIDEO| Cristi a murit la doar 32 de ani, prins între fiarele mașinii pe care o conducea. Înainte de tragedie, tânărul a fost surprins de camerele de supraveghere

Cristi, un tânăr de 32 de ani din Brăila, a murit miercuri într-un accident rutier, în staţiunea Mamaia. Șoferul a intrat cu viteză într-un stâlp de iluminat, după ce a lovit un Renault. 

Brăileanul se afla la volanul unui autoturism cu peste 300 de cai putere, un Dodge Challenger, circulând spre Navodari, pe o sosea umedă. La un moment dat, în zona „La Butoaie”, bolidul a lovit un stâlp de iluminat stradal.

Tânărul a rămas blocat între fiarele autoturismului, suferind răni foarte grave. Un echipaj de descarcerare a reusit sa îl scoată, iar o ambulanță l-a transportat spre spital. Din nefericire, în ciuda eforturilor medicilor, Cristian a decedat.

Tânărul dădea flash-uri mașinilor din fața sa

Imaginile surprinse de o cameră video dintr-un autoturism, cu doar câteva minute înainte de producerea groaznicului accident, arată ca soferul brailean era extrem de grabit, potrivit publicației locale DeBrăila.

Din imagini se poate vedea cum şoferul circula cu viteză şi le dădea flash-uri celorlalţi conducători auto care circulau cu viteză mai mică.

Echipajul ambulanţei SMURD B a aplicat procedura de resuscitare asupra şoferului, care a fost găsit în stop cardio-respirator.

ISU Dobrogea a intervenit cu o autospecială de stingere cu apa şi spumă, o autospecială de descarcerare, o ambulanţă SMURD B şi o ambulanţă SMURD C.

Mesaje emoționante după moartea tânărului

Pe rețelele sociale apropiații au scris mai multe mesaje emoționante: „Dumnezeu să te ierte! Ai plecat prea devreme de lângă noi și familia ta! Vei fi mereu în gândurile noastre!, „Un om de mare valoare. Dumnzeu să-l ierte pe Cristi”, au scris apropiații.

Citește și Mara a murit la doar 21 ani, după ce s-a izbit cu mașina într-un cap de pod: „Nu-mi vine să cred nici acum”

Recomandarea video

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Momentul în care s-a născut Iisus: chiar a fost o „noapte de vis”? Un reputat istoric descrie vremurile tulburi ale Mântuitorului
Cancan.ro
Ce pensie are Cornel Dinu. Câți bani încasează de la statul român, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Poți câștiga 30.000 de euro în șase luni dacă accepți această slujbă pe o insulă pustie din Scoția. Ce sarcini are angajatul
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Rusia respinge planul de pace în 20 de puncte al lui Zelenski și vine cu propriile propuneri. Ce vrea Moscova (Bloomberg)
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Catrinel Sandu, prima „bebelușă” de la Cronica Cârcotașilor. Era una dintre cele mai dorite femei din România
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Cele mai iubite băuturi de Crăciun afectează sănătatea oaselor