Copos despre arbitrajele de la ultimele două partide ale echipei Rapid: O mizerie ordinară

Publicat: 13 05. 2013, 12:19
Actualizat: 14 02. 2019, 02:37

Acționarul majoritar al FC Rapid, George Copos, a declarat, luni, agenției MEDIAFAX, că echipa condusă de Marian Rada a fost dezavantajată în ultimele două partide și a catalogat arbitrajele drept „o mizerie ordinară”.

„Am văzut și aseară un arbitraj la fel cum am văzut și joi. Este o mizerie ordinară ce se întâmplă. Pur și simplu își bat joc de această echipă. Aseară a fost ofsaid clar, iar la Roman, în meciul cu Concordia, în loc să se dea penalti a fost eliminare. Așa ceva… Nu știu… Mai bine tac, nu vreau să mai spun nimic”, a afirmat Copos, pentru MEDIAFAX.

În partida Rapid – Concordia Chiajna (scor 0-0) din cadrul etapei a XXX-a, mijlocașul Mihai Roman a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de pe teren în minutul 65 de arbitrul Robert Dumitru pentru simularea unui fault în careu, deși pe reluările TV de observă faptul că acesta a fost împins de un adversar.

De asemenea, în meciul Astra – Rapid (scor 3-2) din cadrul etapei a XXXI-a, golul victoriei formației din Giurgiu reușit Bukari de a fost marcat dintr-un ofsaid nesemnalizat de tușierul Ovidiu Artene în minutul 90+3.