CUPA ROMÂNIEI 2012 – 2013. Meciurile de astăzi din 16-imi

Publicat: 26 09. 2012, 19:14
Actualizat: 25 06. 2013, 14:59

Ceahlăul Piatra Neamț s-a calificat în optimile de finală ale CUPEI ROMÂNIEI 2012 – 2013, după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), formația Gloria Bistrița, în primul meci din 16-imile de finală ale competiției. Golurile au fost marcate de Hamza ’10, Velici ’44, ’85 și Constantinescu ’61.

Concordia Chiajna a învins în deplasare, cu scorul de 3-2 (2-0), formația Șoimii Pâncota, din Liga a III-a. Golurile învingătorilor au fost marcate de Lengyel ’33 autogol, Simion ’45 și Fl. Ilie ’90+2, în timp ce pentru gazde au înscris A. Mihai ’72 și Leucuță ’79

Dinamo s-a calificat în optimile de finală după ce a învins cu scorul de 2-1 după prelungiri, formația Voința Sibiu, din Liga a II-a, într-un meci din 16-imile de finală ale competiției. Pentru Dinamo au marcat Strătilă ’61 și L. Rus ’93, în timp ce pentru oaspeți a înscris Heil, în minutul 52.

Petrolul Ploiești a învins cu scorul de 2-0 (1-0) formația Damila Măciuca, din Liga a II-a. Golurile au fost marcate de Ad. Cristea ‘6 și Marinescu ’64.