CUPA ROMÂNIEI 2012 – 2013. Petrolul Ploiești s-a calificat în semifinalele

Publicat: 28 11. 2012, 13:01
Actualizat: 26 06. 2013, 00:14

Formația Petrolul Ploiești s-a calificat în semifinale Cupei României-Timișoreana, după ce a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Concordia Chiajna, în sferturile de finală ale competiției, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Golurile au fost marcate de Bokila ’44 și ’54 pentru ploieșteni, respectiv Purece pentru Concordia, în minutul 82, din penalti.

Petrolul: Bornescu – Achim, Galamaz, Manasse, Guilherme – Hoban, Marinescu (Cesinha ’71) – Boudjemaa, Adr. Cristea (Mustivar ’66), Grozav – Bokila (Morar ’81). Antrenor: Cosmin Contra

Concordia: Cobrea – Belu, Leca, Ghionea, Bambara – Paraschiv (Popovici ’46), Purece – Serendiuc, Pană, Zuluf (Damian ’78) – Ibrici (Wellington ’46). Antrenor: Ilie Stan

Cartonașe galbene: Adr. Cristea ’42 / Zuluf ’14

La meci au asistat circa 7.500 de spectatori.

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de Vasile Marinescu și Mircea Grigoriu. Rezervă a fost Marian Balaci.

Observatoru au fost Cornel Sorescu și Octavian Goga.

În semifinale, Petrolul va întâlni câștigătoarea partidei dintre Ceahlăul și Oțelul, care va avea loc miercuri.