Prima pagină » Sport » Cupa României, fără FCSB, Dinamo și Rapid! Care sunt meciurile din sferturile de finală ale competiției

Cupa României, fără FCSB, Dinamo și Rapid! Care sunt meciurile din sferturile de finală ale competiției

Cupa României, fără FCSB, Dinamo și Rapid! Care sunt meciurile din sferturile de finală ale competiției

UTA Arad şi CS Mioveni s-au calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României Betano, terminând pe primele două poziţii grupa B a competiţiei. FCSB, locul trei în grupă, a fost eliminată din competiţie.

FCSB a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 2-0, în deplasare, golurile fiind reuşite de Alexandru Musi (53) şi Matei Tănasă (90).

Faza grupelor Cupei României s-a încheiat joi, 8 decembrie, iar acum știm sferturile de finală ale competiției.

Primele două clasate din fiecare grupă s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României, iar câștigătoarele grupelor vor disputa meciurile din următoarea fază pe „acasă”.

Cupa României, fără FCSB, Dinamo și Rapid! Care sunt meciurile din sferturile de finală ale competiției

S-au stabilit sferturile de finală ale Cupei României la fotbal. Iată care

  • Sepsi OSK – CS Mioveni
  • CFR Cluj – FC Argeș
  • AFC Hermannstadt – U Cluj
  • UTA Arad – FC U Craiova 1907

Cele patru echipe care vor trece de faza sferturilor de finală ale Cupei României vor juca în semifinale, pe 26 aprilie. Câștigătoarea dintre Sepsi OSK și CS Mioveni se va duela cu cea dintre CFR Cluj și FC Argeș, în timp ce formația care se impune dintre AFC Hermannstadt și U Cluj o să întâlnească UTA sau FC U Craiova.

Conform noului format al competiţiei, toate echipele joacă, în grupe, un meci cu o echipă din cele trei urne valorice, disputate pe terenurile formaţiilor mai slab clasate în sezonul trecut. Primele două echipe clasate în fiecare grupă se califică în sferturile de finală. Câştigătoarele grupelor vor disputa meciurile din sferturile de finală pe teren propriu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin a fost scos din sărite de întrebările unui jurnalist de la BBC: „Ce prostie”
Cancan.ro
De ce ar fi murit mama Mihaelei Rădulescu, de fapt. Văduva lui Felix Baumgartner, primul mesaj oficial: 'Nu a fost bolnavă'
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Astrolog, la Interviurile Adevărul: 2026 ar putea aduce schimbări de Guvern în România. „Va fi un an al revoltelor. Se cere vărsare de sânge”
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
Ce boală are Dan Petrescu, de fapt? Motivul real pentru care s-a topit pe picioare
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Prima întâlnire cu extratereștrii! Un astronom dezvăluie totul
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Bursele sociale pentru studenți vor primi o suplimentare de 60 de milioane de euro