DINAMO învinge PANDURII cu 2-1 și se califică în sferturile CUPEI ROMÂNIEI 2012 – 2013

Publicat: 02 11. 2012, 02:02
Actualizat: 02 11. 2012, 02:02

DINAMO s-a calificat în sferturile de finală ale CUPEI ROMÂNIEI 2012 – 2013 după ce a învins PANDURII cu 2-1. Alexe a deschis scorul în minutul 38 după o pasă a lui Alvarez. Lemnaru a egalat în minutul 72, iar Mamele i-a trimis pe „câini” în sferturi cu un autogol marcat în minutul 90+1.

PANDURII: Mingote – Pleașcă, Mamele, Viera, Vlad – Voiculeț, Nistor, Răduț – C. Cristea, Maxim, Al. Grigoraș
DINAMO: Bălgrădean – Nica, Luchin, Koulibaly, Pulhac – Grigore – Alvarez, Boubacar, C. Munteanu, Alexe – Țucudean

DESFĂȘURAREA PARTIDEI PANDURII – DINAMO 1-2

PANDURII au eliminat formația FC Zagon în turul precedent al CUPEI ROMÂNIEI 2012 – 2013, scor 7-1. În LIGA 1, PANDURII se află pe locul doi, cu 26 de puncte acumulate în 13 etape.

DINAMO s-a calificat în optimile de finală ale CUPEI ROMÂNIEI 2012 – 2013 după ce a eliminat Voința Sibiu, scor 2-1. În campionat, DINAMO se află pe locu 6, cu 22 de puncte.

DINAMO și PANDURII s-au întâlnit în etapa a 10-a a LIGII 1, când DINAMO s-a impus pe teren propriu cu 3-0.