LIGA I. Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamț 1-0

Publicat: 05 10. 2012, 20:27
Actualizat: 06 02. 2019, 12:41

Formația Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Ceahlăul Piatra Neamț, în primul meci al etapei a XI-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului i-a aparținut lui Alex dos Santos, care a marcat cu un șut la colțul lung, în minutul 24.

Universitatea Cluj a jucat în inferioritate numerică din minutul 70, când Drăghici a fost eliminat.

Universitatea Cluj: Balauru – Ciupe, Erico Da Silva, Christou, Lupu – V. Gheorghe, Pătrașcu – Paulinho (Szilagyi ’77), V. Dinu (Năstăsie ’63), Alex Dos Santos (Cleiton ’90+2) – Drăghici. Antrenor: Marius Popescu

Ceahlăul Piatra Neamț: Miron – Sanchez Moreno, Cazan (Vițelaru ’53), Mohammed, Barna – Achim, Onciu (Bădescu ’59) – Velici (Lukanovici ’79), Constantinescu, Stana – Golubovic. Antrenor: Costel Enache

Cartonașe galbene: Paulinho ’26, Drăghici ’44, ’70 / Velici ’29, Vițelaru ’86

Cartonaș roșu: Drăghici ’70

Meciul a fost arbitrat de Paul Unimătan, ajutat de Szekely Zoltan și Vasile Marinescu. Rezervă a fost Dorian Micloșină.

Observatorii partidei au fost Dumitru Marcu și Nicolae Grigorescu.