Prima pagină » Sport » Liga Suporterilor Rapidiști a donat 27.000 de lei jucătorilor și angajaților clubului

Liga Suporterilor Rapidiști a donat 27.000 de lei jucătorilor și angajaților clubului

Liga Suporterilor Rapidiști a donat 27.000 de lei jucătorilor și angajaților clubului
Liga Suporterilor Rapidiști a donat jucătorilor și celorlalți angajați ai grupării giuleștene suma de 27.425 de lei, bani proveniți din vânzarea a 6.076 de tichete de solidaritate la meciul amical cu FC Voluntari.

„Clubul nu a fost implicat cu absolut nimic în organizarea acestui meci. Suporterii prin acțiunea pe care au făcut-o au demonstrat că pot ajuta clubul mai mult decât prin încurajări. Prin tichetele de solidaritate pe care le-au comercializat, ei au suportat toate cheltuielile de organizare a acestei partide, de la baremul arbitrilor la chiria stadionului și până la motorina autocarului. Este un gest pentru care le mulțumim”, a afirmat directorul de imagine al FC Rapid, Lucian Ionescu.

Cheltuielile pentru organizarea meciului s-au ridicat la 2.955 de lei. „Au fost fost vândute 6.076 de tichete de solidaritate, adică 30.380 de lei, cheltuielile de organizare au fost de 2.955 de lei, iar totalul banilor rămași a fost de 27.425 de lei pe care suporterii i-au donat echipei și vor fi împărțiți jucătorilor și angajaților. Restul tichetelor nevândute au fost date jucătorilor să le păstreze ca amintire”, a explicat Ionescu.

La finalul partidei cu FC Voluntari, liderul galeriei, Liviu Ungureanu, i-a înmânat antrenorului Viorel Moldovan suma de 27.425 de lei. Tehnicianul a explicat că o parte din acești bani vor fi donați unui orfelinat. „Gestul fanilor este unul de mare caracter. Rapid dacă trăiește, trăiește datorită acestor suporteri minunați. Ei sunt alături de noi și doar împreună putem atinge obiectivul de a promova. Au avut o inițiativă extraordinară, cu acești bani o parte o vom dona unui orfelinat, iar cealaltă să mergem undeva cu grupul, la o cină”, a declarat Moldovan.

Liga Suporterilor Rapidiști a comercializat biletele de solidaritate cu 5 lei.

Echipa Rapid a câștigat cu scorul de 2-0 (0-0) partida disputată cu FC Voluntari, duminică, pe Stadionul Giulești-Valentin Stănescu.

Recomandarea video

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
FOTO. Rădoi și-a dus prințesa la mall cu „iahtul pe roți” de la Bentley, pe care a dat peste 350.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
De ce nu a fost invitată România la întâlnirea „greilor” NATO, de la Berlin. „Ne-am făcut-o singuri”
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Cele 3 zodii care vor trăi o perioadă de fericire intensă, începând din 19 decembrie. Cine sunt nativii norocoși
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Ce a descoperit Telescopul Spațial James Webb pe un super-Pământ topit?