Oțelul Galați – Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0, în Liga I

Publicat: 10 03. 2013, 20:23
Actualizat: 31 01. 2019, 21:06

Formația Oțelul Galați a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Iorga, în minutul 87, dintr-un penalti acordat pentru o intervenție a lui Viera la Vancea.

Centralul Ovidiu Hațegan a acordat un penalti și pentru Pandurii în minutul 45, după o intervenție a lui Sîrghi la Voiculeț. Lovitura de la 11 metri a fost executată de Răduț, dar portarul Grahovac a apărat.

Oțelul Galați: Grahovac – Ljubinkovici, Sîrghi, Benga, Cojoc – Neagu, Giurgiu, Paraschiv (Astafei ’64) – Iorga, Didi (Vancea ’78), Marquinhos (Stromajer ’71). Antrenor: Petre Grigoraș.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Ungurușan, Viera, Rada, Vlad – Anton, Nistor (Popin ’81) – Cristea (Nicoară ’65), Voiculeț, Răduț (Al. Grigoraș ’71) – Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonașe galbene: Ljubinkovici ’39, Sîrghi ’90+2 / Rada ’36

Arbitri: Ovidiu Hațegan (central) – Valentin Avram, Vladimir Urzică (asistenți) – Mugurel Drăgănescu (rezervă)

Observatori: Aron Huzu, Ion Craiu.

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Vancea și Marquinhos au debutat la Oțelul Galați în acest meci.