Prima pagină » Sport » Primă uriașă pentru Răzvan Lucescu, oferită de prințul Bin Salman. Al Hilal a câștigat Liga Campionilor Asiei

Primă uriașă pentru Răzvan Lucescu, oferită de prințul Bin Salman. Al Hilal a câștigat Liga Campionilor Asiei

Primă uriașă pentru Răzvan Lucescu, oferită de prințul Bin Salman. Al Hilal a câștigat Liga Campionilor Asiei
Răzvan Lucescu scrie istoria la Al Hilal și face bani frumoși. Presa saudită a dezvăluit primele pe care le va încasa fiecare jucător, dar și ce din staff, după câștigarea Ligii Campionilor Asiei.

Eroii finalei vor primi un milion de riali, cam 250.000 de euro, scrie digisport.ro.

Prințul Mohammed bin Salman l-a adus pe Lucescu antrenor, după ce a plătit clauza de reziliere în valoare de două milioane de euro.

Răzvan Lucescu se află în topul celor mai bine plătiți antrenori români, cu un salariu de 4 milioane de dolari pe sezon, fiind pe locul 2 după Cosmin Olăroiu, care antrenează în China și e plătit regește de patronii Inter Milano: 7,9 milioane de euro!

1. Cosmin Olăroiu – 7,9 milioane dolari la Jiangsu Suning

2. Răzvan Lucescu – 4 milioane de dolari, Al Hilal, Arabia Saudită

3. Laurențiu Reghecampf – 3,5 milioane dolari, Al Wasl, EAU

Autor