Rezultate Cupa Mondială 2014. Franța a învins Nigeria, scor 2-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale

Publicat: 30 06. 2014, 21:01

Rezultate Cupa Mondială 2014. Golurile au fost marcate de Paul Pogba, în minutul 79 și Yobo – autogol, în minutul 90+2.

Franța: Lloris – Debuchy, Koscielny, Varane, Evra – Cabaye, Pogba, Matuidi – Valbuena (Sissoko ’90+3), Giroud (Griezmann ’62), Benzema. Selecționer: Didier Deschamps

Nigeria: Enyeama – Ambrose, Yobo, Omeruo, Oshaniwa – Odemwingie, Onazi (Gabriel ’59), Musa, Mikel, Moses (Nwofor ’89) – Emenike. Selecționer: Stephen Keshi

Cartonaș galben: Matuidi ’55

Arbitri: Mark Geiger (SUA) – Mark Sean Hurd (SUA), Joe Fletcher (Canada) – Alireza Faghani (Iran)

În sferturile de finală, Franța va întâlni învingătoarea partidei dintre Germania și Algeria, care se dispută de la ora 23.00..