ROMÂNIA-GRECIA. Mesajul lui Ciprian Marica, înainte de meci

Publicat: 19 11. 2013, 13:54
Actualizat: 19 11. 2013, 13:54

Atacantul echipei naționale, Ciprian Marica, a postat, marți dimineață, un mesaj pe contul său de Facebook, înaintea meciul România – Grecia, din barajul pentru calificarea la turneul final al Cupei Mondiale din 2014.

„Hai România! Împreună până la capăt!”, a scris internaționalul român.

Reprezentativa de fotbal a României a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 3-1 (2-1), de selecționata similară a Greciei, în meciul tur disputat pe stadionul Giorgios Karaiskakis din Pireu, contând pentru barajul de calificare la Cupa Mondială din Brazilia, din 2014. Pentru România a marcat Stancu ’19, iar pentru Grecia au înscris Mitroglou ’14, ’66 și Salpingidis ’20. Meciul retur va avea loc, marți, de la ora 21.00, pe Arena Națională din București. Pentru a fi sigură de calificarea la CM, România are nevoie de o victorie cu scorul de 2-0 sau la o diferență de trei goluri. În cazul în care România va câștiga cu scorul de 3-1, meciul va intra în prelungiri, iar dacă scorul se menține și după 30 de minute, se va trece la executarea loviturilor de departajare.