Prima pagină » Sport » S-a aflat și salariul lui Mihai Stoichiță, „supervizorul” antrenorilor din cadrul FRF! „Am văzut un stat de plată! M-a surprins”

S-a aflat și salariul lui Mihai Stoichiță, „supervizorul” antrenorilor din cadrul FRF! „Am văzut un stat de plată! M-a surprins”

Mihai Stoichiță, directorul Comisiei Tehnice a FRF, câștigă 2.000 de euro lunar, potrivit spuselor lui Daniel Stanciu, oficialul celor de la FC Argeș anunțând că de curând a văzut un stat de plată cu sumele pe care le încasează federalii.

Leafa lui Stoichiță sa ar fi la jumătate față de cea a lui Răzvan Burleanu. Președintele Federației Române de Fotbal obține 4.000 de euro pe lună.

Burleanu a făcut public salariul său după ce Florin Prunea, fost mare internațional, a venit cu o altă variantă. Conducătorul de la „Casa Fotbalului” ar încasa 30.000 de euro.

S-a aflat și salariul lui Mihai Stoichiță, „supervizorul” antrenorilor din cadrul FRF! „Am văzut un stat de plată! M-a surprins”

Mihai Stoichiță e directorul Comisiei Tehnice a FRF din februarie 2017, iar Răzvan Burleanu conduce FRF din martie 2014.

Ambilor, după ce România a retrogradat în Diviza C a Ligii Națiunilor, li s-a cerut demisia de către suporterii echipe naționale.

„Întâmplător, acum câteva luni, am văzut un stat de plată, apropo de salariul lui Răzvan Burleanu. Eu l-am văzut! Chiar a fost o întâmplare. 20.000 de lei. Știi ce e surprinzător? Sunt mulți conducători, să vezi ce salarii sunt pe la handbal sau pe la baschet. În momentul în care gestionezi un buget de 20 de milioane de euro, nu mi se pare un salariu mare. Mai dau ceva din casă. M-a surprins salariul foarte mic pe care-l încasează Mihai Stoichiță. E un pic peste 2.000 de euro, dar e puțin în condițiile în care aleargă foarte mult”, a spus Daniel Stanciu, la Digisport.

Stoichiță a antrenat la FC Callatis Mangalia (1991-1992), Rocar București (1992-1993), Steaua București (1997-1998), Progresul București (1999-2000), Litex Lovech (2000-2001), Panama (2001), Sheriff Tiraspol (2001-2002), Ankaragucu (2002-2003), Armenia și Pyunik Erevan (2003-2004), Farul Constanța (2004), Oțelul Galați (2005), Kuweit (2005-2006), Aris Limassol (2007-2008), Al Salmyia (2008-2009), AEL Limassol (2009), Steaua București (2009-2010), Astra Giurgiu (2010), AEL Limassol (2010-2011), CS Mioveni (2011), Apollon Limassol (2011-2012), Steaua București (2012), Sheriff Tiraspol (2012-2013), Al Salmyia (2013-2014) și FC Petrolul Ploiești (2015). Ca secund a fost la Progresul București (1988-1990), Dinamo (1993-1994) și Steaua (1994-1997).

Recomandarea video

Mediafax
Bolojan despre Crăciun: Ce își dorește, ce face și ce mănâncă
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Ce au putut face Andra și Cătălin Măruță în avion, în fața tuturor pasagerilor. 'Eu făceam plângere la compania aeriană'
Prosport.ro
FOTO. Antrenoarea de tenis care predă în rochii îndrăznețe și pantofi cu toc a atras atenția tuturor
Adevarul
Judecătorul care a desființat decizia CCR de anulare a alegerilor din 2024, prezent la discuțiile cu Nicușor Dan. Ce a propus la Cotroceni
Mediafax
Ce promite Ilie Bolojan pentru anul viitor. Vești bune despre inflație și economie, dar și o condiție pusă de premier
Click
Motivul pentru care e bine să pui un bănuț în bradul de Crăciun. Tradiția păstrată din generație în generație
Digi24
Prima reacție a Rusiei la dezvăluirile serviciilor secrete americane privind planul lui Putin de a ataca alte țări din Europa
Cancan.ro
Cutremur în lumea interlopă! Elvis Pian a fost eliberat din închisoare
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Poșta daneză oprește distribuirea scrisorilor după 400 de ani