Prima pagină » Știri » Accident cumplit în Munții Bucegi. O persoană a murit după ce a căzut de la o înălţime de aproximativ 100 de metri

Accident cumplit în Munții Bucegi. O persoană a murit după ce a căzut de la o înălţime de aproximativ 100 de metri

Accident cumplit în Munții Bucegi. O persoană a murit după ce a căzut de la o înălţime de aproximativ 100 de metri

Un accident grav a avut loc în Munții Bucegi. O persoană a căzut de la o înălţime de aproximativ 100 de metri. Incidentul s-a produs duminică seară.

Update: Salvamontiştii din Prahova au anunțat că persoana care care a căzut de la 100 de metri în Munţii Bucegi a murit.

Salvatorii montani care au ajuns în Vâlcelul Policandrului din Munţii Bucegi, acolo unde o persoană a căzut de la aproximativ 100 de metri, au confirmat decesul victimei.

Salvamontiştii vor coborî duminică seara de pe munte cele trei persoane ce însoţeau victima, aceasta urmând să fie coborâtă luni.

Știre inițială:

Salvamontişţii din Prahova intervin în zona Vâlcelul Policandrului, unde a fost semnalat faptul că o persoană a căzut de la o înălţime de aproximativ 100 de metri.

„Accident deosebit de grav în Bucegi. Persoană căzută din Brana aeriană aproximativ 100 de metri. O echipă de prim răspuns se îndreaptă spre Vâlcelul Policandrului”, au transmis duminică seara reprezentanţii Salvamont Prahova.

Potrivit informațiilor primite de la persoanele care se aflau cu victima, aceasta ar fi decedată.

Salvamontişţii anunţă că echipa de suport este pregătită de intervenţie.

„Dacă salvatorii montani din echipa de prim răspuns confirmă, acţiunea de recuperare a corpului victimei se va desfăşura în cursul zilei de mâine”, potrivit Salvamont Prahova.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin, anunț în fața a sute de jurnaliști despre negocierile pentru pace
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather, anunț de ultimă oră: Pe ce dată vine iarna în București, de fapt
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Mierea miraculoasă din România, mai puternică decât unele antibiotice. Depășește în eficiență multe produse faimoase la nivel mondial
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
GESTUL făcut de nepoata Rodicăi Stănoiu, după a doua slujbă de înmormântare a fostului ministru al Justiției
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Terra Amata, situl arheologic care spune povestea primilor ingineri ai Europei