Prima pagină » Știri » Bătrână de 98 de ani, bătută, violată și ucisă de un tânăr de 19 ani. Criminalul era drogat

Bătrână de 98 de ani, bătută, violată și ucisă de un tânăr de 19 ani. Criminalul era drogat

Bătrână de 98 de ani, bătută, violată și ucisă de un tânăr de 19 ani. Criminalul era drogat
Bătrână de 98 de ani, bătută, violată și ucisă de un tânăr de 19 ani. Criminalul era drogat / Foto ilustrație: Pexels.com

O bătrână din județul Olt a murit după ce a fost siluită cu bestialitate de un tânăr de 19 ani. Individul drogat a intrat în casa bătrânei pentru a fura bani, dar totul s-a sfârșit cu crima odioasă.

Monstrul a fost reținut azi-noapte, pentru 24 de ore. Are 19 ani și este din Vulturești, Olt. Tânărul este acuzat de tâlhărie calificată, omor calificat și viol, scrie antena3.ro.

Criminalul era drogat cu joint-uri

”În fapt, s-a reținut că, pe fondul consumului de anumite substanțe (posibil țigară/joint), inculpatul a pătruns fără drept în curtea și locuința victimei B.D., de 98 de ani, din com. Vulturești, jud. Olt, profitând de starea vădită de vulnerabilitate a acesteia, datorată vârstei (98 ani) și stării de sănătate (victima se deplasa cu ajutorul unui baston), cu intenția de a sustrage sume de bani, sens în care i-a aplicat acesteia mai multe lovituri cu palmele, pumnii și picioarele, fără însă a sustrage vreo sumă de bani, întrucât nu a găsit, iar, în continuare, profitând de aceeași stare de vulnerabilitate a victimei, a întreținut, prin constrângere, raport sexual cu victima, continuând să o agreseze”, transmite Parchetul de pe lângă Tribunalul Olt.

Tânărul a continuat să o violeze pe femeie, după care a strâns-o de gât, iar în cele din urmă aceasta și-a dat ultima suflare.

Copilă de 13 ani, răpită și violată de zeci de ori. Detalii despre agresorul care a ținut-o captivă timp de opt luni

Detalii terifiante ies la iveală despre individul de 32 de ani din județul Bacău, care a fost arestat sub acuzațiile de viol și lipsire de libertate. Judecătorii îl lăsaseră inițial în libertate pe bărbat, considerând că nu este un pericol social.

Marți, 18 august, polițiștii brăileni din cadrul SIC (Serviciul de Investigații Criminale) l-au depistat pe agresor, în vârstă de 32 de ani, din județul Bacău, pe numele căruia Tribunalul Brăila a emis un mandat de arestare preventivă pentru viol și lipsire de libertate.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin a fost scos din sărite de întrebările unui jurnalist de la BBC: „Ce prostie”
Cancan.ro
Ce boală are Dan Petrescu, de fapt? Motivul real pentru care s-a topit pe picioare
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Astrolog, la Interviurile Adevărul: 2026 ar putea aduce schimbări de Guvern în România. „Va fi un an al revoltelor. Se cere vărsare de sânge”
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather, anunț de ultimă oră: Pe ce dată vine iarna în București, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Prima întâlnire cu extratereștrii! Un astronom dezvăluie totul
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
O descoperire despre modul în care dinozaurii își creșteau puii schimbă tot ce știam până acum