Prima pagină » Știri » Ce spune primarul Iașului despre clipul electoral cu scene controversate filmat chiar în incinta Primăriei

Ce spune primarul Iașului despre clipul electoral cu scene controversate filmat chiar în incinta Primăriei

Ce spune primarul Iașului despre clipul electoral cu scene controversate filmat chiar în incinta Primăriei
Primarul Iașului, Mihai Chirica, declară despre clipul electoral filmat de candidatul independent la europarlamentare George Simion, care conține scene controversate, că a fost filmat în Primăria Iași, dar nu au fost folosite însemnele instituției.

Întrebat, joi, de corespondentul Mediafax, despre clipul electoral filmat de candidatul independent la europarlamentare George Simion, primarul Mihai Chirica a răspuns: „Din imaginile pe care le-am văzut și eu, era filmat în primărie, într-adevăr, dar nu sunt folosite însemnele primăriei, sunt niște uși și niște camere”.

Potrivit edilului, clipul este un fel de parodie care vrea să scoată în evidență faptul că „s-a cam degradat clasa politică și e nevoie să facem o distincție clară între partide și persoane”.

„Din punctul meu de vedere, nefiind un artist, nu pare cea mai inspirată modalitate de abordare, e puțin cam radicală, cam dură, dar din păcate exprimă de foarte multe ori realitatea a ce se întâmplă post-electoral. (…) M-am uitat și eu pe videoclip. Începe cu Parlamentul României și cu George Simion, care vrea să spună că , iar acolo sunt niște uși, niște holuri, nu are niciun înscris cu primăria sau cu altceva. E bine, ca promovare e foarte bine, asta îi spuneam și lui George Simion, iar mesajul este foarte pozitiv”, a spus Chirica.

Candidatul independent la europarlamentare George Simion a publicat pe pagina lui de Faceboook un clip video în care îi îndeamnă pe cetățeni să meargă la vot pe 26 de mai. În înregistrare apar imagini controversate, inclusiv cu un cuplu care mimează practici sado-masochiste.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cât ar trebui să mâncăm, de fapt, de Crăciun. Un medic trage semnalul de alarmă
Digi24
VIDEO De ce s-au bătut două femei la Timișoara: un influencer din campania lui Călin Georgescu, în mijlocul scandalului
Cancan.ro
Zodia care termină anul 2025 în genunchi. Mihai Voropchievici: Din păcate, este prea târziu
Prosport.ro
Cea mai frumoasă profesoară de matematică din România e colega lui Gabi Tamaș!
Adevarul
Secretul bine păzit al statuii lui Ioan de Hunedoara: scrisori ascunse în bocancul de bronz
Mediafax
Ce va indica noua etichetă de pe electrocasnice. Cumpărătorii vor fi primii anunțați
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Consilierul de la Kremlin care a refuzat ordinul lui Putin și a încercat să oprească războiul din Ucraina. Era pregătit să fie împușcat
Cancan.ro
”Măgărie”. Supărare mare după ce Alessia Pop a câștigat Vocea României
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Cele mai consumate băuturi din lume au un efect crucial pentru sănătatea oaselor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Vieți marcate de lepră: conducători, poeți și un gest rar de devoțiune