Dinamo învinsă de CFR Cluj, scor 0-1, în Liga I

Publicat: 17 09. 2012, 10:43
Actualizat: 29 07. 2014, 21:39

Formația Dinamo București a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa CFR Cluj, într-un meci disputat pe Arena Națională, în cadrul etapei a VIII-a a Ligii I.

Rui Pedro a înscris unicul gol al partidei, în minutul 64, cu o lovitură de cap din colțul careului mic, după o centrare de pe dreapta a lui Ivo Pinto.

Dinamo: Bălgrădean – Nica, Luchin, Grigore, Pulhac – Munteanu – Alexe (S. Filip ’70), Boubacar, Matei (Axente ’86), Curtean – Țucudean. Antrenor: Dario Bonetti.

CFR Cluj: Felgueiras – Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora – Mureșan, Godemeche – Sougou, Bastos (Luis Alberto ’75), Valente (Rui Pedro ’52) – Kapetanos (Bjelanovici ’80). Antrenor: Ioan Andone.

Cartonașe galbene: Munteanu ‘9, Boubacar ’35 / Piccolo ’27, Godemeche ’45+2

Arbitri: Marius Avram (central) – Vasile Marinescu, Mircea Orbuleț (asistenți) – Augustus Constantin (rezervă)

Observatori: Ionuț Calancea, Aron Huzu.

Supervizor: Adalbert Kassai

Înainte de începerea partidei, s-a ținut un minut de reculegere în memoria fostului fundaș al echipei Dinamo, Constantin Ștefan, care a decedat recent, la vârsta de 73 de ani.

La meci au asistat aproximativ de 6.000 spectatori.