Prima pagină » Știri » Dispariția unei fete din Dolj, în luna aprilie, ar putea fi conectată cu dispariția Alexandrei

Dispariția unei fete din Dolj, în luna aprilie, ar putea fi conectată cu dispariția Alexandrei

Dispariția unei fete din Dolj, în luna aprilie, ar putea fi conectată cu dispariția Alexandrei
O fată de 19 ani, din Dolj, dată dispărută în luna aprilie, ar putea fi a doua victimă a criminalului din Olt. Mihaela a plecat de acasă, din localitatea Dioști, județul Dolj, pentru a ajunge la Caracal și nu s-a mai întors.

Mihaela, tânăra din Dioști, județul Dolj, a plecat de acasă în prima jumătate a lunii aprilie, pentru a rezolva probleme personale în Caracal și nu s-a mai întors.

Tânăra de 19 ani este elevă în clasa a XII-a la Liceul Tehnic Costin D. Nenițescu, din Craiova.

Rudele au dat-o dispărută pe fată, iar polițiștii o caută de mai bine de mai bine de trei luni.

Surse judiciare au declarat că și ea ar putea fi o victimă a lui Gheorghe Dincă, suspectul principal în cazul uciderii Alexandrei, în Caracal.

Anca Anuța, prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Olt, a declarat, vineri, pentru Mediafax, că se fac cercetări pentru omor în cazul Alexandrei.

„Dosarul a fost la Parchetului Caracal, acum este la noi pentru că s-a schimbat încadrarea juridică. Sunt indicii cu privire la infracțiune de competența noastră, respectiv omor. Cercetările se fac acum sub aspectul săvârșirii infracțiunii de onor de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Olt”, a spus Anuța.

Întrebată dacă este vorba despre două fapte, fiind două fete dispărute, Anuța a spus că dosarul penal pentru omor a fost deschis cu privire la Alexandra, fata de 15 ani.

„Nu am niciun indiciu cu privire la o altă victimă. Discutăm doar despre acea minoră de 15 ani, din Dobrosloveni”, a mai spus Anuța.

Alexandra, în vârstă de 15 ani, a fost dată dispărută miercuri, iar, joi, fata a sunat la ora 11.00 de trei ori la Serviciul de Urgență 112, anunțând că este sechestrată. Cu toate datele furnizate, Serviciul de Telecomunicații Speciale nu a reușit o locație exactă, ci o arie de căutare, polițiștii având nevoie de 19 ore pentru a intra în imobilul principalului suspect.

Suspect este un bărbat de 57 de ani, pe numele său Gheorghe Dincă, tată a trei copii. În casa lui a fost găsit un bidon cu resturi umane și bijuterii în special inele, care i-ar fi aparținut Alexandrei.

Totodată, anchetatorii încearcă să identifice o a doua victimă, care se pare că a dispărut în urmă cu mai bine de o lună și care era din județul Dolj.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Detaliul din biroul lui Vladimir Putin care a dat de gol o nouă minciună a propagandei Kremlinului
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Record absolut! Cu cât au împrumutat românii Guvernul în 2025?