Prima pagină » Știri » Eleva dispărută de acasă după o ceartă cu mama ei, găsită de polițiști după o zi de căutări

Eleva dispărută de acasă după o ceartă cu mama ei, găsită de polițiști după o zi de căutări

Eleva dispărută de acasă după o ceartă cu mama ei, găsită de polițiști după o zi de căutări
Eleva în vârstă de 12 ani din Huși, dispărută de acasă, miercuri, în urma unor certuri cu mama sa, a fost găsită de polițiști după o zi de căutări, la locuința unei surori din municipiu, după ce noaptea de miercuri spre joi a petrecut-o la o colegă de școală, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Eleva în vârstă de 12 ani din Huși, dispărută de acasă, miercuri, în urma unor certuri cu mama sa, a fost găsită de polițiști după o zi de căutări, la locuința unei surori din municipiu, după ce noaptea de miercuri spre joi a petrecut-o la o colegă de școală, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului (IPJ) Vaslui, adolescenta a fugit de acasă de supărare că mama ei i-a luat telefonul mobil, mergând la o colegă de școală, unde a și rămas peste noapte.

În cursul dimineții de joi, eleva a plecat de la locuința prietenei și s-a dus în celălalt capăt al orașului, la o soră de-a ei, acolo unde, de altfel, a și fost găsită de polițiști.

„Minora a fost găsită de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Huși în curtea surorii acesteia întrucât rudele nu se aflau acasă în momentul respectiv. Cu privire la acest caz, vor fi informați și reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Vaslui”, a declarat, joi, pentru corespondentul MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Mihaela Ștraub.

Fata în vârstă de 12 ani, elevă în clasa a VII-a la o școală din municipiul Huși, a părăsit locuința părinților în cursul după-amiezii de miercuri, de supărare că mama ei i-a luat telefonul mobil. La scurt timp, părinții au început să o caute pe fiica lor, însă nu au reușit să o găsească, motiv pentru care, în cursul nopții de miercuri spre joi, mama fetei a mers la Poliția Municipală Huși pentru a anunța dispariția fiicei sale, polițiștii declanșând căutările specifice.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Detaliul din biroul lui Vladimir Putin care a dat de gol o nouă minciună a propagandei Kremlinului
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Record absolut! Cu cât au împrumutat românii Guvernul în 2025?