Prima pagină » Știri » Incendiu puternic într-un bloc din nordul Capitalei. Locatarii au fost evacuați

Incendiu puternic într-un bloc din nordul Capitalei. Locatarii au fost evacuați

Incendiu puternic într-un bloc din nordul Capitalei. Locatarii au fost evacuați
Un incendiu puternic a izbucnit într-un bloc din nordul Bucureștiului și în urma evenimentului, locatarii au fost evacuați.

Focul s-a declanșat la etajul 4 (din 4) al unui bloc de pe strada Bucegi, din cartierul Bucureștii Noi.

Când pompierii au ajuns la locul incendiului, fumul se degaja în cantități foarte mari pe casa scării. Două persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon și mai mulți locatari au fost evacuați.

„Cele două persoane aflate în apartamentul afectat de incendiu au fost asistate de echipajul SMURD sosit la fața locului. Una dintre persoanele intoxicate cu monoxid de carbon a fost transportată la Spitalul de Urgență Floreasca”, a declarat, pentru B365.ro, Daniel Vasile, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov.

Potrivit Antena3, una dintre victime, un bărbat, a suferit arsuri pe aproape 10% din suprafața corpului. Locatarii au spus că de vină pentru incendiu ar fi chiar bărbatul, care ar avea unele probleme psihice. 

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fii atent la postura în care dormi: ce sunt ridurile de somn și cum să previi acest semn de îmbătrânire prematură
Digi24
Șeful diplomației maghiare lansează avertismente similare cu cele ale Kremlinului: liderii UE împing Europa spre un război cu Rusia
Cancan.ro
Celebrul fotbalist la Steaua a ajuns boschetar: ”N-are casă, doarme pe străzi”
Prosport.ro
FOTO. Gafă vestimentară fără precedent! Ce a pățit vedeta a pus-o într-o ipostază mai mult decât jenantă
Adevarul
Țările din Vest unde românii ezită să se întoarcă: „Cei mai mulți sunt nostalgici. Vorbesc numai despre pământul matern”
Mediafax
Remediul natural care ajută la scurtarea duratei răcelilor și gripei, potrivit experților de la Harvard
Click
Irinel Columbeanu s-a botezat, înainte de Sărbători. Fostul milionar și-a schimbat religia la 68 de ani: „E cea mai importantă decizie din viața lui”
Digi24
Rodica Stănoiu a fost deshumată. Trupul fostei ministru al Justiției urmează să fie dus la INML la cerea procurorilor
Cancan.ro
Cuplul finalului de an în România! Vedeta Antena 1 l-a cuplat, fără să-i pese că e ÎNSURAT
Ce se întâmplă doctore
Cât de mult s-a schimbat Elena Băsescu! Nu o mai recunoști! Cum arată acum, la 45 de ani
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Decembrie: Începe o nouă sesiune Rabla 2025. Câți bani primești pentru o mașină nouă
Descopera.ro
Cele mai periculoase locuri de pe Pământ!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Iubi, tu mă mai iubesti? – Da, cum să nu, draga mea!
Descopera.ro
Teoria atașamentului: De ce modul în care am fost iubiți în copilărie ne decide relațiile din prezent?