Rapid a remizat, scor 0-0, cu FC Nurnberg în prima manșă a turului I al Cupei UEFA

Publicat: 15 02. 2012, 10:29
Actualizat: 20 03. 2012, 12:29
Echipa Rapid București a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, joi, în deplasare, în compania formației germane FC Nurnberg, în prima manșă a turului întâi al Cupei UEFA.

În minutul 19, Kristiansen s-a lovit la cap și a evoluat pe durata primei reprize cu un bandaj, la care a renunțat în repriza a doua.

Nurnberg: 29. Blazek – 28. D. Reinhardt, 5. A. Wolf, 6. Galasek, 25. Pinola – 24. Kluge (22. Engelhardt ’64), 36. Mnari (20. Kennedy ’74) – 15. Kristiansen (32. Benko ’86), 11. Mintal, 10. Misimovici – 9. Haristeas. Antrenor: Hans Meyer.

Rapid: 99. Andrade – 21. Săpunaru, 24. Maftei, 14. Perjă, 19. Bozovici – 17. Măldărășanu, 18. N. Grigore, 8. Șt. Grigorie (10. E. Dică ’64) – 7. Cesinha (9. Mazilu ’90), 11. Boya, 29. Buga (20. Burdujan ’46). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonașe galbene: Engelhardt ’87 / Șt. Grigorie ’29, Boya ’36, Bozovici ’37.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Polonia, condusă la centru de Robert Malek, ajutat la cele două linii de Krzysztof Myrmus și Konrad Sapela.

Meciul retur va avea loc la 4 octombrie, de la ora 17.00, pe stadionul Giulești – Valentin Stănescu.