Prima pagină » Știri » Rareş Bogdan, despre acuzaţiile aduse lui Nelu Tătaru:”Nu ne-a picat bine”

Rareş Bogdan, despre acuzaţiile aduse lui Nelu Tătaru:”Nu ne-a picat bine”

Rareş Bogdan, despre acuzaţiile aduse lui Nelu Tătaru:

Rareş Bogdan a comentat situaţia fostului ministru al Sănătăţii Nelu Tătaru acuzat de luare de mită și a afirmat că acest caz nu a picat bine liberalilor.

”Dacă iei un ou, iei o găină, un cocoş şi o curcă sau bani, e acelaşi lucru. Nu ne-a picat bine. Adică n-a fost o joi dimineaţa fericită când am văzut ştirile cu Nelu Tătaru”, a spus Rareş Bogdan la emisiunea Insider Politic.

Totodată, prim-vicepreşedintele PNL a fost întrebat dacă atât de jos este nivelul de șpagă în partid.

„Eu sper să nu fie deloc. Pentru că mi-a amintit de Remeş. Dumnezeu să-l odihnească, cu caltaboşul de a ţinut prima pagină. Nu mai contează că e… Sigur celălalt tot de la Vaslui, Buzatu, era cu portbagajul de bani. Asta cu găinile”, a precizat Rareș Bogdan.

Întrebat dacă se întâmplă ceva la Vaslui, Rareş Bogdan a răspuns: „E un judeţ excepţional, superb, cu oameni minunaţi, îi întâlneşti şi în diaspora, şi acasă. Dar dă prost. A ieşit acum înainte, bine că nu l-am validat pe listă, că nu era validată. Şi l-am cancelat, l-am scos de la preşedinţia filialei şi de pe lista de deputaţi şi senatori”.

Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, a fost ridicat de procurorii DNA Iași, sub suspiciunea de luare de mită. Acesta ar fi pretins de la pacienți sume de bani de până la 500 de lei. Potrivit surselor judiciare, la dosar au fost atașate filmulețe care probează faptele. Printre bunurile încasate de Tătaru se aflau și sacoșe cu produse alimentare: găini, ouă etc.

CITEȘTE ȘI:

ȘEDINȚĂ a Biroului Permanent al Camerei Deputaților pentru încuviințarea percheziției informatice și domiciliare în cazul deputatului PNL Nelu Tătaru

Prorectorul UMF sare în apărarea lui Nelu TĂTARU, acuzat de luare de mită: „Vorbim de gesturi de recunoștință”

PNL va vota pentru ridicarea imunității parlamentare lui Nelu Tătaru / Adrian COZMA: Nu vom face scut în jurul nimănui

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Detaliul din biroul lui Vladimir Putin care a dat de gol o nouă minciună a propagandei Kremlinului
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Arctica a avut cel mai cald an din 1900 și până în prezent, arată un raport NOAA