Prima pagină » Știri » Șir de tragedii în Arad. Încă un biciclist lovit mortal de o mașină, al treilea în decurs de câteva ore

Șir de tragedii în Arad. Încă un biciclist lovit mortal de o mașină, al treilea în decurs de câteva ore

Șir de tragedii în Arad. Încă un biciclist lovit mortal de o mașină, al treilea în decurs de câteva ore
Încă un biciclist a fost lovit mortal, sâmbătă, în județul Arad, de o mașină, fiind al treilea în decurs de doar câteva ore. De data aceasta, victima este o femeie de 70 de ani.

Potrivit Poliției Arad, cel de-al treilea accident s-a produs în comuna Secusigiu, unde un bărbat aflat la volanul unui autoturism a accidentat o femeie de 70 de ani, care mergea pe bicicletă.

Aceeași mașină a lovit și un pieton care mergea pe marginea drumului.

În urma impactului, femeia aflată pe bicicletă a murit, pietonul lovit a suferit răni ușoare și nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, în timp ce șoferului i s-a făcut rău și a fost transportat la spital.

Cu doar câteva ore înainte, doi bicicliști au murit pe drumuri din județul Arad, în două accidente diferite. Unul dintre ei, decapitat în urma impactului, a fost lovit de o mașină condusă de un bărbat care a băut, iar cei de-al doilea a fost izbit de un șofer fără permis de conducere.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Solstițiul de iarnă 2025. Ce se întâmplă în cea mai scurtă zi a anului
Digi24
Un fost judecător al CCR explică de ce „nu e posibil” referendumul în Justiție anunțat de Nicușor Dan
Cancan.ro
Pe ce dată trebuie să plătești factura la Digi RCS-RDS, pentru a primit 10% înapoi. Este valabil pentru toți abonații din România
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție de neratat. Imaginile care le-au tăiat respirația italienilor
Adevarul
Imagini virale dintr-un avion aproape gol. Doar șapte români au zburat spre Londra
Mediafax
Romanul din 1987 care a devenit bestseller peste noapte. A stârnit o adevărată revoltă!
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina e tulburător: 'Dă-mi, Doamne, timp. Mai dă-mi un anotimp'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Caietele secrete ale unui mare om de știință au fost dezvăluite
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Românii și preferințele culinare: Care oraș din România este „capitala șaormei”?