Steaua a remizat cu BATE Borisov, scor 2-2, în prima manșă a turului trei preliminar al L.C.

Publicat: 15 02. 2012, 10:11
Actualizat: 20 07. 2012, 09:56
Echipa Steaua București a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-1), meciul susținut, miercuri, în deplasare, în compania formației BATE Borisov, din Belarus, în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Golurile au fost marcate de Goian ’57 și Dică ’84, pentru Steaua, Radkov ’40 și Blizniuk ’90+2, pentru BATE.

În minutul 25, Nicolae Dică a marcat cu capul pentru Steaua, însă golul a fost anulat pentru ofsaid.

BATE Borisov a deschis scorul în minutul 40, prin Radkov. Acesta a marcat după o lovitură liberă de pe partea dreaptă executată de Stasevici și profitând de o eroare a fundașului stelist Dorin Goian.

Același Goian a restabilit egalitatea în minutul 57, marcând cu capul, după o lovitură liberă de la 35 de metri lateral stânga bătută de Nicolae Dică.

În minutul 65, Bănel Nicoliță a trecut pe lângă 2-1, trimițând în bară cu un șut din cădere, de la 6 metri, după o centrare a lui Neaga.

Steaua a trecut în avantaj în minutul 84, când Nicolae Dică a transformat o lovitură liberă de la aproximativ 23 de metri.

BATE Borisov a egalat în minutul 90+2, prin Blizniuk, care a marcat cu capul, după o lovitură liberă de la marginea careului, din lateral stânga. (Mediafax)