Prima pagină » Știri » Tăriceanu a degustat mămăligă și palincă la o pensiune agroturistică dintr-un sat din Sibiu

Tăriceanu a degustat mămăligă și palincă la o pensiune agroturistică dintr-un sat din Sibiu

Premierul Călin Popescu Tăriceanu a fost întâmpinat cu mămăligă și palincă de proprietarii unei pensiuni agroturistice din satul Sibiel, orașul Săliște (județul Sibiu), șeful Guvernului apreciind tăria băuturii și declarându-se o persoană căreia îi place bulzul tradițional.

Premierul Călin Popescu Tăriceanu a fost întâmpinat cu mămăligă și palincă de proprietarii unei pensiuni agroturistice din satul Sibiel, orașul Săliște (județul Sibiu), șeful Guvernului apreciind tăria băuturii și declarându-se o persoană căreia îi place bulzul tradițional.

Aflat, marți, în vizită de lucru în județul Sibiu, premierul, însoțit de soția sa, a vizitat o pensiune agroturistică din satul Sibiel, unde a fost așteptat de proprietari, îmbrăcați în costum național, cu mămăligă și palincă.

În timp ce degusta produsele oferite, Tăriceanu a discutat cu gazda, o persoană în vârstă, care i s-a plâns că a fost părăsit de soție din cauza băuturii.

Premierul a răspuns arătând că, într-adevăr, băutura nu trebuie consumată în exces, mesaj care ar trebui transmis în principal tinerilor.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Detaliul din biroul lui Vladimir Putin care a dat de gol o nouă minciună a propagandei Kremlinului
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
A început războiul pentru averea Rodicăi Stănoiu! Moștenitorii surpriză, care i-au luat fața Puișorului
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
Record absolut! Cu cât au împrumutat românii Guvernul în 2025?